• belediye evde kal
  • acar motor

Sokaktan geçen tüm vatandaşların ateşi ölçülüyor

Nusaybin'de cadde ve sokaklara çıkan sağlık görevlileri, yoldan geçen vatandaşların ateşini ölçüyor.

  • 02 Nisan 2020 12:07
  • A
  • A

Nusaybin'de cadde ve sokaklara çıkan sağlık görevlileri, yoldan geçen vatandaşların ateşini ölçüyor.

 

Nusaybin Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Mehmet Balıkçılar'ın talimatıyla koronavirüs (Kovit-19) önlemleri çerçevesinde ateş ölçer cihazıyla vatandaşların ateşi ölçülüyor.

 

İlçe merkezindeki cadde ve sokaklarda dolaşan Nusaybin Belediyesi sağlık görevlileri, Zabıta ekipleri ile birlikte yoldan geçen tüm vatandaşların ateşini ölçüyor. Çarşı merkezindeki esnafları dükkân dükkân gezen sağlık görevlileri esnafların da ateşini ölçerek mesafe kuralları hakkında uyarılarda bulundu.

 

Nusaybin Belediyesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Burak Eryılmaz, İçişleri Bakanlığı genelgeleri, Mardin Valiliği ve Nusaybin Kaymakamlığının Kovit-19 için belirlediği önlem ve tedbirler çerçevesinden Nusaybin Belediyesi olarak çalışmalarını sürdürdüklerini bildirdi.

 

Nusaybin Belediyesi Sağlık ekiplerinin de bu kapsam çerçevesinde ilçe merkezini dolaştıklarını ifade eden Eryılmaz, "Ekiplerimiz günlük olarak sokaklara ve caddelere düşerek yoldan geçen her vatandaşımızın ateşini ölçüyor. Ateş ölçer cihazında çıkan sonucu kendilerine iletiyoruz. Koronavirüs için vatandaşlarımıza gereken uyarıları yapıyoruz. Bu uygulamamız devam edecektir" dedi.