• belediye evde kal
  • acar motor

Taekwondocular yeni kuşaklarına kavuştu

Nusaybin Sezgin Taekwondo Okulu, Flex Spor Salonunda 4 ayda bir yapılan kuşak sınavından 60 sporcu yeni kuşaklarına kavuştu.

  • 04 Ocak 2019 11:41
  • A
  • A
Nusaybin Sezgin Taekwondo Okulu, Flex Spor Salonunda 4 ayda bir yapılan kuşak sınavından 60 sporcu yeni kuşaklarına kavuştu.
Avrupa İkincisi, Türkiye Şampiyonu ve Türk Dili Edebiyatı Öğretmeni Anrtenör Muhammed İsmail Sezgin başkanlığında yapılan kuşak sınavında sporcular kıyasıya yarıştı.
Ailelerin büyük ilgi gösterdiği kuşak sınavında sporcular ter dökerek yeni kuşaklarına kavuştu.
Antrenör Muhammed İsmail Sezgin, Nusaybinli sporcuların gösterdiği performanstan memnun olduklarını dile getirerek: "Her geçen gün spora ve sporcuya ilginin artığı daha fazla desteklendiği ülkemizde Taekwondonun kayıtlı ve lisanslı 320 bin sporcusu bulunmaktadır. İlçemizde Nusaybinli çocuklarımızın faydalanabileceği bu sporu 3 yıldır yapmaktan ve ulusal sporcular yetiştiriyor olmaktan mutluluk ve gurur duymaktayız. Nusaybinli gençlerde muhteşem bir enerji ve spor potansiyeli var. Bu enerjiyi Nusaybin coğrafyası gereği olumlu alanlara yönlendirmek zorundayız. Bu yolda hem devlet hem vatandaşlar hem de biz öğreticilere büyük işler düşmektedir. Taekwondo sporunu 3 yıldır bu bilinç ve azimle yaparak Taekwondo ailemizi her geçen gün büyütmekteyiz. Tüm Nusaybin halkını bu sporu yapmaya davet ediyoruz" dedi.