Ticaret Borsası, OSB ve Tekstil Kenti gündemde tutmak için ziyaretlerde bulundu

GÜNDEM Haber Girişi : 21 Ekim 2021 09:04
Nusaybin Ticaret Borsası İlçede yapılması gündemde bulunan Organize Sanayi Bölgesi ve Tekstil Kenti gündemde tutmak için bir dize ziyaretlerde bulundu.
TOBB'ye bağlı Nusaybin Ticaret Borsası İlçede yapılması gündemde bulunan Organize Sanayi Bölgesi ve Tekstil Kenti gündemde tutmak için bir dize ziyaretlerde bulundu.
 
 
Nusaybin Ticaret Borsası Başkanı Necdet Aktaş, Meclis Başkanı Abdulhakim Aytimur ve Genel Sekreter Abdullah Dal, Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mahmut Demirtaş’ı ziyaret etti. Ziyarette Nusaybin’de  istihdamı ve ekonomik kalkınmayı arttırmak için önemli projelerden olan Organize Sanayi Bölgesi ve Tekstilkent istişare edildi. 
 
 
Valilik ziyaretinin ardından Mardin Bilim Sanayi Ve Teknoloji İl Müdürü Yılmaz Altındağ ile Mardin İŞKUR Müdürü Mehmet Akın ziyaret eden Ticaret Borsası heyeti, ziyaretlerde Nusaybin’de ekonomiyi canlandırabilecek projeler, tekstilcilerin sorunları ve istihdam teşvikleri hakkında fikir alış verişinde bulunuldu.
 
 
Üç ziyaretin de çok verimli geçtiğini ifade eden Nusaybin Ticaret Borsası Başkanı Aktaş, tekstilcilere yaptıkları ziyaretlerde not aldıkları sorunları ilgili yöneticilere ilettikleri i ifade etti.