Ticaret Borsasından ihtiyaç sahibi öğrencilere eğitim yardımı

TOBB'ye bağlı Nusaybin Ticaret Borsası, Misak-ı Milli İlkokulu ve Ortaokuluna eğitim yardımında bulundu.

  • 12 Eylül 2019 16:32
  • A
  • A

TOBB'ye bağlı Nusaybin Ticaret Borsası, Misak-ı Milli İlkokulu ve Ortaokuluna eğitim yardımında bulundu.

 

Misak-ı Milli İlkokulu ve Ortaokuluna gelen Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Necdet Aktaş ve yönetimi, çanta, ayakkabı ve kırtasiye malzemelerinden oluşan yardımı, muhtaç öğrencilere dağıtılmak üzere Milli Eğitim Müdürü Ümit Çetin ve Okul Müdürü Selman Yavuz'a teslim etti.

 

2019 - 2020 eğitim öğretim sezonunun hayırlı olması temennisinde bulunan Aktaş, "Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'nin (TOBB) finans desteği ile her yıl geleneksel hale getirilen eğitim yardımları çerçevesinde bu yıl ihtiyaç sahibi öğrencilerimiz için ayakkabı ve çanta yardımlarımızı gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Mümkün olduğunca daha fazla sayıya ulaşarak daha fazla öğrencimizi sevindirmek temel amacımız olmuştur. Yardımda katkısı büyük olan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanlığına teşekkür ediyorum” dedi.

 

Öğrencilere yaptıkları yardım için Nusaybin Ticaret Borsası Başkanı Necdet Aktaş, Yönetimi ve TOBB'ye teşekkür ettiklerini kaydeden Milli Eğitim Müdürü Ümit Çetin, eğitime yapılan her katkının yeni nesillerin önünü açacağını söyledi.

 

Çetin, okul yönetimine teslim edilen eğitim yardımının okul yönetimi tarafından tespit edilecek muhtaç öğrencilere dağıtılacağını söyledi.

 

Milli Eğitim Müdürü Çetin ve Ticaret Borsası Başkanı Aktaş daha sonra okuldaki öğretmen ve öğrencilerle bir araya geldi.