Trafik kazasında ayağı kırılan at tedavi edilmeyi bekliyor

YAŞAM Haber Girişi : 07 Temmuz 2019 14:24
Nusaybin'de geçtiğimiz hafta motosiklet ile at arabasının çarpışması üzerine ayağı kırılan at tedavi edilmeden sokağa terk edildi.

Nusaybin'de geçtiğimiz hafta motosiklet ile at arabasının çarpışması üzerine ayağı kırılan at tedavi edilmeden sokağa terk edildi.

 

Ata sahip çıkan hurdacılar yem ve su verirken kırılan ayağının tedavi edilmesini istiyor.

 

Geçtiğimiz hafta İpek yolu üzerinde motosiklet ile at arabasının çarpışması sonucu arabayı çeken atın ayağı kırıldı. Daha sonra sahibi tarafından terk edildiği bildirilen ayağı kırık atı gören hurdacılar ata sahip çıktı. Hurda deposunda atın yem ve suyu ihtiyacını karşılayan hurdacılar, ayağı kırık haldeki atın tedavi edilemediği için yaklaşık bir haftadır ayakta kaldığını ve kırılan ayak kemiklerinin dışarı çıktığını bildirdi.

Atı Çağ çağ deresi kenarında terk edilmiş halde bulduğunu bildiren hurdacı Galip Gali, atı kendi imkanlarıyla hurda deposuna getirdiğini ve yem ile su verdiğini söyledi.

 

Atın kırılan ayak kemiklerinin dışarı çıtkığını ve biran önce tedavi edilmesi gerektiğini ifade eden Gali: "Terk edilmiş eziyet çekildiği halde bulduk. Bunun üzerine atı buraya getirdik. Şuanda yemini ve suyunu veriyoruz. Ancak ayağı kırıldığı için at getirdiğimiz günden beri ayaktadır. Yetkililerin, hayvanseverlerin yardımı bekliyoruz" dedi.