Umut Kervanı Nusaybin’de 400 aileye kurban eti dağıttı

GÜNDEM Düzenleme Tarihi : 03 Ağustos 2020 12:44 Haber Girişi : 03 Ağustos 2020 12:45
Umut Kervanı, Kurban Bayramı dolayısıyla Nusaybin'de 400 aileye kurban eti yardımında bulundu.

Umut Kervanı, Kurban Bayramı dolayısıyla Nusaybin'de 400 aileye kurban eti yardımında bulundu.

 

Türkiye genelinde muhtaç ailelere yardımlarda bulunan Umut Kervanı Vakfı, Nusaybin'de daha önceden tespit ettiği yetim ve mağdur 400 aileye kurban eti ulaştırdı.

 

Bu yıl yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle hijyen kurallarına dikkat eden vakıf gönüllülerinden oluşan ekipler, kesilen kurban etlerini parçalar haline getirdikten sonra eşit ağırlıkta poşetlere koydu. Yardım poşetlerine doldurulan etler fakir ailelere dağıtılmak üzere arabalara yerleştirildi.

 

Vakıf gönüllülerinden oluşan ekipler ile kampanyaya gönüllü olarak destek veren gençler, mahalle mahalle dolaşarak daha önceden tespit edilen ailelere kurban etlerini dağıttı.

 

Nusaybin Umut Kervanı Temsilcisi Selman Kardaş, "Umut Kervanı olarak her sene yaptığımız gibi bu sene de Kurban Bayramının ikinci günü kurbanlarımız kestik. Vatandaşların, hayır sahiplerinin bize emanet olarak verdikleri kurbanları tespit ettiğimiz ihtiyaç sahibi aileleri dağıttık. Bu yıl Nusaybin içerisinde 400 aileye kurban eti ulaştırdık" ifadelerini kullandı.