Vali Demirtaş’tan Nusaybin’e Otogar müjdesi

GÜNDEM Haber Girişi : 09 Nisan 2022 22:28
Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mahmut Demirtaş, AK Parti Mardin Milletvekilleri Şehmus Dinçel ile Cengiz Demirkaya, İlçemizde STK Temsilcileri ve Mahalle Muhtarları ile iftar açtı. Vali Demirtaş Nusaybin'e otogar müjdesi verdi.

Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mahmut Demirtaş, AK Parti Mardin Milletvekilleri Şehmus Dinçel ile Cengiz Demirkaya, İlçemizde STK Temsilcileri ve Mahalle Muhtarları ile iftar açtı.

 

Nusaybin Kaymakamlığı ve Nusaybin Belediye Başkanlığı tarafından düzenlenen iftar programına katılan Vali Demirtaş, Milletvekilleri Dinçel ve Demirkaya, AK Parti İl Başkanı Faruk Kılıç ve beraberindeki misafirler, İlçe Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Ercan Kayabaşı tarafından karşılandı.

 

Daha sonra Vali Demirtaş ile İlçe Kaymakamı Kayabaşı, masaları tek tek dolaşarak misafirlerle bir süre sohbet etti.

 

Programda konuşan Vali Demirtaş, Valilik ve Büyükşehir Belediyesi olarak Nusaybin ilçesine yaptıkları yatırım ve hizmetleri anlattı.

 

“Başı rahmet, ortası mağfiret ve sonu cehennem azabından kurtuluş olan Ramazan ayı bu topraklarda bin yıldan beri hep özel olarak karşılanır. Ramazan ayı hususi olarak ağırlanır ve özel olarak uğurlanır. Ramazan birliktir, beraberliktir, dayanışmadır, yardımlaşmadır. İnşallah biz de memleketimizde birlik ve beraberlik içerisinde, dayanışma ruhu içerisinde özellikle de fakir fukarayı gözeterek, onlara yardım ederek Ramazan ayını Allah kısmet ederse hayırlısıyla tamamlayacağız. Şunu açık yüreklilikle ifade etmek istiyorum. Sizlere hizmet etmekten onur duyuyorum. İlk geldiğimiz günden bu yana söylediğimiz gibi kaynaklarımızı vatandaşımızın hizmetinde kullanmaya devam edeceğiz. Sizin bir kuruşunuzu bile heder etmeyeceğiz. Sizin paralarınızı sizlere harcayacağız. Bugün bu organizasyonu düzenleyen Kaymakam Bey'e de ayrıca teşekkürler ediyorum” diye konuştu.

 

Mardin Geneli olduğu gibi Nusaybin'de de çok ciddi anlamda asfalt çalışmaları yaptıklarını ve özellikle kırsal mahallelerde 80 Kilometre civarında, Nusaybin İlçe Merkezinde de 13 kilometre civarında sıcak asfalt çalışmasını bitirdiklerini kaydeden Vali Demirtaş,  göre ilk geldiğinden Nusaybin’de cadde ve sokakların durumunun içler acısı olduğunu söyledi.

 

Nusaybin’de birinci etap kapalı semt pazarının tamamlandığını hatırlatan Vali Demirtaş ikinci etap çalışmalarına başladıklarını ifade etti.

 

Demirtaş, “İmar Çalışmaları bittikten sonra tüm büyük ilçelerimizde olduğu gibi Nusaybin İlçemizde de bir Şehirlerarası otogarlar yapacağız. Şuan yeri belirlendi. Allah kısmet ederse proje çalışmalarını bir taraftan yapıyoruz, bir taraftan da imar çalışması yapıyoruz. Size Dünya standartlarına uygun bir şekilde bir otogar yapıyoruz. İnşallah şimdiden bu otogarın da hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

 

Yapılan yemek duasıyla program sona erdi.