Yemekhaneler ve Okul kantinleri denetlendi

SAĞLIK Haber Girişi : 26 Şubat 2020 17:36
Nusaybin İlçe Tarım ve Orman Müdürü Ramazan Doğan, 17 - 22 Şubat tarihleri arasında başlatılan denetim seferberliği kapsamında denetimleri artırdıklarını belirtti.

Tarım ve Orman Bakanlığının ülke genelinde başlattığı ürün bazlı gıda denetimi kapsamında Nusaybin’de okul kantinleri ve yemekhaneleri başta olmak üzere seferberlik kapsamında bakanlık tarafından belirlenen işletmelere denetim yapıldı.

 

Tarım ve Orman İlçe Müdürlüğü ekiplerince gerçekleştirilen denetimlerde, 2 ekip halinde ilçede bulunan işletmeler hafta boyunca gıda güvenirliliğini sağlamak ve farkındalığı artırmak amacıyla denetlendi.

 

Ekipler, okul kantinlerinde okullarda satılması uygun olan ve uygun olmayan ürünlerle ilgili bilgi vererek, hijyen yönetmeliğine dikkat çekti.

 

Nusaybin İlçe Tarım ve Orman Müdürü Ramazan Doğan, 17 - 22 Şubat tarihleri arasında başlatılan denetim seferberliği kapsamında denetimleri artırdıklarını belirtti. Denetim seferberliğine katılan ilçe ekibini ve duyarlı esnafları tebrik ettiğini belirten Doğan, Gıda güvenliğini sağlamak, haksız rekabeti önlemek, izlenebilirliği sağlamak, vatandaşların sağlığını korumak amacıyla yapılan denetim ve kontrollerin yıl boyunca devam edeceğini ifade etti.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.