Yollar için ilk müjde verildi, Nusaybin Belediyesi Parke taşı hazırlıklarına başladı

GÜNDEM Haber Girişi : 11 Mayıs 2022 11:56
Nusaybin Belediyesi, İlçede kilitli parke taşı çalışmaları ve kaldırımları yapmak için büyük çaplı bir ihale ilanı yayımladı. Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Ercan Kayabaşı, 1 yıl içerisinde ilçede yol sorunu kalmayacağı sözünü vermişti.

Nusaybin Belediyesi, İlçede kilitli parke taşı çalışmaları ve kaldırımları yapmak için büyük çaplı bir ihale ilanı yayımladı. Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Ercan Kayabaşı, 1 yıl içerisinde ilçede yol sorunu kalmayacağı sözünü vermişti.

 

Nusaybin Belediyesi tarafından halka açık, Elektronik Kamu Alımları Platformu (EKAP) ve yerel gazetelerde, ilçe merkezinde 260.000 m² kilitli parke taşı ihalesi yapılması için ihale ilanı yayımlandı.

 

İhaleye girmek isteyenlerin 24 Mayıs Saat 15:00'e kadar başvuru yapabileceği belirtilirken kilitli parke taşı işi yapabilecek tüm firmaların ihaleye katılmaları duyuruldu.

 

Nusaybin Belediyesi tarafından yapılan ilan şöyle,
"Belediyemizin Muhtelif Cadde ve Sokaklarda Parke taşı Döşeme Kaplama 2'nci Etap Yapım İşi 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecek olup, teklifler sadece elektronik ortamda EKAP üzerinden alınacaktır. İhaleye ilişkin ayrıntılı bilgiler aşağıda yer almaktadır:

 

Belediyemizin Muhtelif Cadde ve Sokaklarda Parketaşı Döşeme Kaplama 2'nci Etap Yapım İşi, 25 km. Makine ile Her Cins Toprak Zeminde Reglaj, 50.000 m² Parke, Beton Plak, Adi Kaldırım ve Blokaj Sökülmesi, 260.000 m² 8 cm. Yüksekliğinde Normal Çimentolu Buhar Kürlü Beton Parketaşı ile Döşeme Kaplaması Yapılması (Her Ebat, Renk ve Desende), 55.000 Metre 50 x 20 x 10 cm. Boyutlarında Normal Çimentolu Buhar Kürlü Beton Bordür Döşenmesi (Pahlı, Her Renk), 55.000 Metre 30 x 10 x Serbestboy cm. Boyutlarında Normal Çimentolu Buhar Kürlü Beton Oluk Taşı Döşenmesi (Her Renk) Yapım İşidir.
Söz Konusu Yapılacak Yerler İle İlgili Olarak Hazırlanan Kroki ve Mahal Listesinde Belirtilen Yerlerin Yapım İşidir.
Süresi, Yer tesliminden itibaren 600 (Altı Yüz) takvim günüdür.

Sözleşmenin imzalandığı tarihten itibaren 5 gün içinde yer teslimi yapılarak işe başlanacaktır.
İhale (son teklif verme) tarih ve saati : 24.05.2022 - 15:00
İhale komisyonunun toplantı yeri (e-tekliflerin açılacağı adres) : Nusaybin Belediye Başkanlığı Meclis Toplantı Salonu"

 

Bu arada İlçe Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Ercan Kayabaşı daha önce yaptığı açıklamada, Nusaybin'de bir yıl içerisinde asfaltsız ve parke taşı olmayan yol bırakmayacaklarını, Nusaybin'in toz ve çamur sorunun tarihe karışacağını belirtmişti.