Çiçek, Gözyaşlarıyla Nusaybin'de defnedildi

VEFAT Haber Girişi : 30 Nisan 2021 00:51
Akademisyen Fahrettin Çiçek, Nusaybin'e bağlı Bahçebaşı (Bawerne) Mahallesi'ndeki aile kabristanında toprağa verildi.

Ankara'da tedavi gördüğü hastanede vefat eden AK Parti 26. dönem Mardin Milletvekili- 27. Dönem İzmir Milletvekili Ceyda Bölünmez Çankırı'nın danışmanı Fahrettin Çiçek, Nusaybin'e bağlı Bahçebaşı (Bawerne) Mahallesi'ndeki aile kabristanında toprağa verildi.


Yaklaşık 15 gündür tedavisine Ankara Şehir Hastanesi'nde devam edilen ve tedavi gördüğü hastanede bu sabaha karşı vefat ederek sevenlerini derinden üzen Fahrettin Çiçek'in cenazesi Ankara'dan Şırnak Şerafettin Elçi Havaalanına, oradan da doğum büyüdüğü mahallesi olan Bahçebaşı mahallesine getirildi.

 

22. Dönem Mardin Milletvekili Süleyman Bölünmez, AK parti İzmir Milletvekili Ceyda Bölünmez Çankırı ile merhum Çiçek'in çocuklarının da refakat ettiği cenazeyi; bir dönem görev yaptığı Mardin Artuklu Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. İbrahim Özcoşar, AK Parti İl Başkanı Faruk Kılıç, AK Parti Şırnak İl Başkanı İbrahim Halil Erkan, Midyat Belediye Başkanı Veysi Şahin, Dargeçit Belediye Başkanı Mehmet Cüneyt Aksoy, Ömerli Belediye Başkanı Hüsamettin Altındağ ile çok sayıda aile dostu ve seveni karşıladı.

 

Aile kabristanında kılınan cenaze namazının ardından Çiçek'in cenazesi gözyaşları arasında toprağa verildi.


Çiçek, TBMM'deki görevinden önce bir dönem Mardin Artuklu Üniversitesi Yapı ve İmar Daire Başkanı olarak görev yapmış, ardından da Batman Üniversitesi'nde Genel Sekreter Yardımcılığı görevinde bulunmuştu.