Din Bir Sen'den 'Yeni Zelanda' açıklaması

YAŞAM Haber Girişi : 15 Mart 2019 16:25
Din Bir Sen Nusaybin Temsilcisi Ahmet Ersan, Yeni Zelanda'da Cuma namazı sırasında meydana gelen terör saldırısını kınadı.

Din Bir Sen Nusaybin Temsilcisi Ahmet Ersan, Yeni Zelanda'da Cuma namazı sırasında meydana gelen terör saldırısını kınadı.

Ersan tarafından yapılan açıklama şöyle:

"Yeni Zelanda da Camilerimize yapılan saldırıda Onlarca Müslüman kardeşimiz şehit edildi. Bu ilk değil ve Batı bu tutumunu değiştirmedikçede son olmayacaktır.

Saldırıyı düzenleyen İngiliz kökenli bir Avustralyalı ve yayınladığı 37 sayfalık manifestonun özetinde, bunun bir “haçlı” saldırısı olduğunu anlatıyor. Yani Müslümanlara karşı olan kin nefretlerini birkez daha kusuyorlar.

Bizim inancımızda kiliseye, havraya veya başka bir dinin mabedine savaşta dahi el uzatılmaz, ama bu caniler İslam düşmanları yüz yıllardır camilerimizi yaktılar yıktılar ve birkez daha vahşice bunu tekrarlamış oldular. Ama ne ABD ne AB ve kukla yönetimler ve onların Medyaları bu olayı terör saldırı olarak göremedi maalesef.

Dinimize, İmanımıza mabedimize uzanan vahşi ve cani eller birkez daha canice vahşice onlarca kardeşimizi şehit etmişlerdir. Bu hasta cani teröristler Allah’ın nurunu söndüreceklerini zannedenler bilsinlerki Allah nurunu siz istesinizde istemesenizde tamamlayacak ve sizler mağlup olacaksınız.

Zalimler ve Kafirler İçin Yaşasın Cehennem.

Yeni Zelanda da Müslüman Kardeşlerimize yapılan saldırıyı şiddetle kınıyor şehit olan Kardeşlerimize Allah'tan rahmet yaralılara acil şifalar geride kalanlara sabrı cemil niyaz ediyoruz.

Ahmet ERSAN DİN-BİR-SEN NUSAYBİN İLÇE BAŞKANI"