MARDİN Haber Girişi : 12 Ocak 2021 11:22

22 kişi gözaltına alındı

22 kişi gözaltına alındı
Mardin İl Jandarma Komutanlığı ekiplerinin sığınaklarda ele geçirdiği dokümanları sonucunda 25 farklı adrese yapılan operasyon sonucu 22 kişi gözaltına alındı.

Mardin İl Jandarma Komutanlığı ekiplerinin sığınaklarda ele geçirdiği dokümanları sonucunda 25 farklı adrese yapılan operasyon sonucu 22 kişi gözaltına alındı.

 

Mardin İl Jandarma Komutanlığı tarafından yapılan açıklama şöyle,
"Mardin İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince Yıldırım-8 operasyonları kapsamında Sözde Ömeryan -Bagok ve Kerboran kırsalında terör örgütü mensuplarının imhasına yönelik operasyonlar devam ederken örgüte finansman sağlayan milis ve işbirlikçilerine yönelik de eş zamanlı 25 farklı adrese jandarma tarafından şafak vakti operasyon düzenlendi.

 

Mardin İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince kırsalda harekat alanı her geçen daraltılan, sınır hattından ülkeye giriş çıkışlarının önüne geçilen terör örgütünün işbirlikçileri ile de ilişkilerine darbe vurulmaya devam ediliyor.

 

Geçtiğimiz hafta içerisinde Sözde Kerboran ve Ömeryan kırsal alanında icra edilen operaslarda 13 sığınak ve 8 depo kullanılamaz hale getirilirken, 2 kg. plastik patlayıcı madde, EYP yapımında kullanılan malzeme, el telsizi, mühimmat, muhtelif gıda ve yaşam malzemesi ile örgütsel doküman ele geçirildi. 

 

Özellikle bir sığınakta bulunan hamilelik testi ambalajı örgüt üyelerinin kadın örgüt mensupları ile ilişkilerini de gün yüzüne çıkardı. Zorla veya kandırarak örgüte katılmalarını sağladıkları kızları zorla taciz ve istismar eden örgüt mensupları hamile kalanları da infaz etmekten çekinmiyor. Örgüt mensupları yaptıkları taciz ve tecavüz olaylarının üstünü örtmek için tecavüzde bulunduğu kadınları ölümle tehdit edip, hamilelik testi ve doğum kontrol yöntemlerini kullandırarak kadın teröristlerin de hamile kalmasının önüne geçiyor. 

 

Operasyonlar sonucu sığınaklarda ele geçen dokümanlarda ve örgüt mensuplarının sözde hazırladıkları ÖZELEŞTİRİLERDE yapılan incelemeler sonucu örgüt mensupları ile işbirliği içinde olduğu, finansman sağladığı, örgüt mensuplarına yardım ve yataklık yaptığı tespit edilen 25 farklı adreste ikamet eden 25 şahsın evine şafak vakti eş zamanlı operasyon düzenledi. 
Operasyon sonucu 22 şahıs gözaltına alınırken, 3 işbirlikçinin yakalanması için çalışmaların devam ettiği bildirildi. Evlerde yapılan aramalarda ele geçen dijital materyaller ile cep telefonları ve sim kartlarına da el konulduğu öğrenildi."