MARDİN Haber Girişi : 01 Temmuz 2022 14:13

AK Parti'de istifa söylentilerine sert açıklama

AK Parti'de istifa söylentilerine sert açıklama
AK Parti Artuklu Belediye Meclis Üyelerinin istifa ettikleri haberlerine AK Parti teşkilatlarından sert bir dille yalanlama geldi.

Bazı basın-yayın organlarında yer alan, AK Parti Artuklu Belediye Meclis Üyelerinin istifa ettikleri haberlerine AK Parti teşkilatlarından sert bir dille yalanlama geldi. 

 

Çıkan haberlere istinaden, AK Parti Mardin İl Başkanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre, “Son dönemlerde AK Parti Artuklu Belediye Meclis Üyelerinin istifa ettikleri şeklinde çıkan haberleri esefle görmekteyiz. Basında yer alan bu haberlerin maksatlı olduğu ve asla böyle bir istifanın söz konusu olmadığını net bir şekilde belirtmekte yarar görüyoruz. AK Parti belediyelerimizin her bir kademesinde yer alan arkadaşlarımızın görevlerini ‘gönül belediyeciliği’ çerçevesinde zaman mefhumu gözetmeksizin yerine getirmeye çalıştıklarını görüyoruz. Geçmiş dönemlerde uzun zaman boyunca AK Parti kademelerinde ve belediye hizmetlerinde görev yapan bu kardeşlerimizin, Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde daha da önemli hizmetlerde yer alacaklardır. Bu minvalde Artuklu Belediye Meclis Üyeleri’ne yönelik basında çıkan haberlerin asılsız olduğunu ve değerli halkımızın maksatlı dayanağı olmayan haberlere itibar etmemelerini önemle rica ediyoruz”. 

 

BİR YALANLAMADA AK PARTİ ARTUKLU İLÇE BAŞKANLIĞINDAN GELDİ 

 

“Geçtiğimiz günlerde bazı muhalif medya tarafından Artuklu Belediye Meclis üyelerimizin 13'ününde istifa ettiği haberi servis edilmişti. Kamuoyunun huzurunu bozmaya yönelik çıkan ve hiçbir dayanağı olmayan bu haberler tamamen yalandır, maksatlıdır. AK Parti olarak tüm kademelerimizle birlikte ülkemize, memleketimize ve değerli halkımıza hizmet etmek için çalışmaktayız. Aramıza nifak tohumu ekmek isteyenlere müsamaha göstermeyecek, yolumuzdan asla dönmeyeceğiz. Belediyemiz ile meclis üyeleri arasında herhangi bir sıkıntı bulunmaması ile birlikte meclis üyelerimiz işlerinin başındadır.” 

 

“Bizler AK Parti Artuklu İlçe Başkanlığı, Belediye Meclis üyelerimiz ve Belediyemiz ile birlikteİl Başkanımızın Başkanlığında Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın istikametinden ayrılmadan 2023 hedeflerimize doğru hiç durmadan hizmetlerimize, çalışmalarımıza devam ediyoruz. Nifak tohumu ekmek isteyenlerin yaydıkları yalan haberlerin teyidini almadan lütfen itibar etmeyelim. Yapılan yaygara haberlerin maksatlı olduğu aşikârdır. Üyelerimiz canla başla partimize, davamıza hizmet etmeye devam ediyorlar. Meclis üyelerimizin belediye başkanı ile aralarında bir sorun olduğunu ileri sürerek istifa haberi yayınlayan bu provokatif mecraların yazdıkları haberler yalandır. 2023 hedeflerimize yönelik yaptığımız hizmetlere taş koymaya çalışanlar, engel olmaya çalışanlar muvaffak olamayacaklardır.” 

 

AK PARTİ ARTUKLU BELEDİYE MECLİS ÜYELERİNİN YALANLAMA AÇIKLAMASI 

 

“Bazı sosyal medya ve basın yayın organlarında yer alan Artuklu Belediye Meclis Üyeleri’nin istifa ettiği haber konusu olmuştur. AK Parti Artuklu Belediye Meclis Üyeleri olarak Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere AK Partimizin ve Artuklu halkımızın hizmetinde yer almaktan onur duyuyoruz. Birkaç arkadaşımızın çıkan olası bazı sorunlarını belirli tarihlerde makul kurallar çerçevesinde AK Parti Mardin İl Başkanlığımıza iletmiş olup, AK Partili 13 meclis üyesinin istifası söz konusu olmamıştır. Basına çıkan haberler tamamen asılsıdır, yalandır.” 

 

Kamuoyuna saygı ile duyurulur."