RESMİ İLANLAR Haber Girişi : 09 Temmuz 2022 19:19

AK Parti İlçe Başkanı Özel'den Kurban Bayramı mesajı

AK Parti İlçe Başkanı Özel'den Kurban Bayramı mesajı
AK Parti Nusaybin İlçe Başkanı Mehmet Latif Özel, Kurban Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

AK Parti Nusaybin İlçe Başkanı Mehmet Latif Özel, Kurban Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

 

Bayramların toplumsal birlikteliğin yaşandığı mübarek günler olduğunu ifade eden Başkan Özel, mesajında şu görüşlere yer verdi:

 

"Toplumsal birlikteliğin samimiyetle yaşandığı, ortak değerlerimizin hatırlandığı bir Kurban Bayramı'na daha ulaşmanın huzurunu hep birlikte yaşıyoruz. Küskün ve dargınları barıştıran, umutları canlandıran, tüm İslam âlemini kaynaştıran ve bütünleştiren bayramlar, sosyal huzurumuzu da pekiştiren manevi değeri yüksek olan anlamlı günlerdir.  Bayramlarımız, millet olma şuuruna ermenin, ortak değerlerimizi güçlendirmenin ve aramızdaki bağları geliştirmenin de vesilesidir.

 

Dargınlıkların, kırgınlıkların unutulduğu ve ferdi sevinçlerin müşterek mutluluklara dönüştüğü bu müstesna bayram günleri, daha çok kucaklaşmak ve kaynaşmak için önemli birer fırsattır. Bu anlamda bütün kırgınlıklarımızı ve dargınlıklarımızı unutarak kardeşçe kucaklaşmalı ve bayram sevincini hep beraber yaşamalıyız. Bizlere düşen görev; zenginiyle-fakiriyle, yaşlısıyla-genciyle bayramları gerçek manada değerlendirebilmek; Milletçe birlik ve beraberliğimizin perçinlendiği; sevinçte, kederde bir ve beraber olabilmenin yüce erdemine ulaşıldığı günler haline getirebilmektir. Bu duygu ve düşüncelerle tüm vatandaşlarımızın ve Nusaybin hemşerilerimizin Kurban Bayramlarını tebrik ediyor, bu bayramın bütün insanlığın barış ve huzuruna vesile olmasını Yüce Allah’tan niyaz ediyorum."