SAĞLIK Haber Girişi : 09 Nisan 2010 11:38

Avon'dan Nusaybin Devlet Hastanesine Mamografi cihazı

Avon'dan Nusaybin Devlet Hastanesine Mamografi cihazı
Avonla Sağlığa yolculuk projesi kapsamında Türkiye çapında altıncı Mamografi cihazı Mardinin Nusaybin ilçesi Devlet Hastanesinde kuruldu.
 ‘Avon’la Sağlığa yolculuk projesi’ kapsamında Türkiye çapında altıncı Mamografi cihazı Mardin’in Nusaybin ilçesi Devlet Hastanesinde kuruldu.
 

Nusaybin Devlet Hastanesinde yapılan Mamografi cihazı açılış törenine Kaymakam Yücel Gemici, Avon Kozmetik Kurumsal İletişim Müdür Burçak Doğan, Nusaybin Devlet Hastanesi Baştabibi Op. Dr. Süleyman Gökdemir, Ak Parti ilçe Başkanı Halil Can ve Hastane personeli katıldı.
 Açılışta konuşan Kaymakam Gemici, Nusaybin Devlet Hastanesinin her geçen gün teknolojik olarak geliştiğini bildirdi.
 Gemici, Hastaneye bağışladığı Mamografi cihazı için Avon yetkililerine teşekkür etti.
Cihaz ve Avon hakkında Kaymakam Gemici ile katılımcılara bilgi veren Avon Kozmetik Kurumsal İletişim Müdür Doğan, Türkiye’nin 14 yıldırz sürdürdüğü Meme Kanseri ile mücadele çalışmaları ve erken teşhis imkanlarının gelişmesine yönelik büyük katkı yaptığını söylerek şöyle konuştu;
“Yıl boyunca yürüttüğümüz etkinlikler ve meme kanseri ile mücadele ürünlerinin satışlarından elde edilen fon aracılığıyla ücretsiz Mamografi taramalarından bilinçlendirilme seminerlerine kadar pek çok çalışmaya imza atıyoruz. Avon, Anadolu’da mamografi cihazına sahip olmayan hastanelere bu cihazı bağışlayarak erken teşhis imkanlarını yaygınlaştırmayı amaçlıyor. Son olarak Mardin’de Avon’la sağlığa yolculuk Tır’ı ile yüzlerce kadına tarama yaptık”.
Nusaybin Devlet Hastanesini birimlerini inceleyen yetkililer daha sonra ilçen ayrıldı. / Arif Altunkaynak - Nusaybinim.com