POLİTİKA Haber Girişi : 03 Mart 2024 10:48

Bakan Işıkhan, Nusaybin'de SKM Bürosu açtı

Bakan Işıkhan, Nusaybin'de SKM Bürosu açtı

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, Nusaybin’de Seçim Koordinasyon Merkezi açılışında yaptığı konuşmada; "Daha kendi sorumluluğundaki ilçelerin yolunu yapamayan, çöpünü toplayamayan, halka hizmet nedir bilmeyen bir zihniyetin küresel bir hedef ve vizyon geliştirmesi de mümkün değildir" dedi.

 

Bakan Işıkhan, beraberinde AK Parti İl Başkanı Vahap Alma ve Mardin Büyükşehir Belediye Başkan adayı Abdullah Erin ile Mardin'in Nusaybin ilçesinde Seçim Koordinasyon Merkezi'nin açılışına katıldı.

 

Açılışta konuşan Işıkhan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın selam, sevgi ve başarı dileklerini getirdiklerini söyledi.

 

Kuruluşundan bu yana teşkilatın her kademesinde görev yapan, bu davayı omuzlayan, şehrinin ve ülkesinin derdiyle dertlenen herkese şükranlarını sunan Işıkhan, "Yeni bir demokrasi sınavına giriyoruz. 31 Mart yerel seçimleri sıradan bir seçim değildir. 2024 yılı ülkemizin gelecek hedefleri, müreffeh yarınları için çok önemli, adeta bir dönüm noktası aşamasındayız." dedi.

 

Türkiye Yüzyılı şehirlerini özellikle belediyecilikle tanışmamış il ve ilçeleri gerçek belediyecilikle buluşturacaklarını aktaran Işıkhan, 1 Nisan sabahı Mardin'i de yeniden gerçek belediyecilikle buluşturacaklarını belirtti.

 

Kalkınmanın yerelden başladığını kaydeden Işıkhan, şöyle konuştu:

"Daha kendi sorumluluğundaki ilçelerin yolunu yapamayan, çöpünü toplayamayan, halka hizmet nedir bilmeyen bir zihniyetin küresel bir hedef ve vizyon geliştirmesi de mümkün değildir. Vizyonu oturduğu makam koltuğundan öteye geçemeyen, halkın rızkını teröre peşkeş çeken zihniyetlerden ne şehirlerimiz ne Nusaybin'imiz için sağlıklı, geleceğe dönük projeler beklenemez. AK Parti belediyecilik tarihinde destan yazmış, Türkiye'yi inşa etmeye sokaklarından, mahallelerinden, ilçelerinden başlamış bir partidir. AK Parti bahaneleri değil, projeleri olan milletin bir hareketidir. Bu farkı en iyi, yıllardır AK Belediyecilikten, milli iradeden şaşmayan, rotasını liderinin yolundan ayırmayan Nusaybinliler bilir. Biz zor zamanlar görmüş, geçirmiş ama yine de bayrağımızdan, ezanımızdan, bağımsızlığımızdan asla vazgeçmemiş, her seferinde yeniden ayağa kalkmasını bilen güçlü bir milletiz. Ülkesinin her bir sokağını, caddesini yatırımlarla bezeyen belediyecilikle temel atmama şovları yaparak vatandaşına her türlü çileyi reva gören belediyeciliğin farkını biliyoruz."

 

Programda, AK Parti İl Başkanı Vahap Alma, Mardin Büyükşehir Belediye Başkan adayı Abdullah Erin, Nusaybin Belediye Başkan adayı Mehmet Çelik de konuştu.

 

Nusaybin Adayı Çelik yaptığı konuşmada ise; "Sayın Cumhurbaşkanımızın şahsıma layık gördüğü Nusaybin Belediye başkanlığı adaylığını tebliğ ettiği günden bugüne inanılmaz heyecanlı olduğumu sizlerle paylaşmak istiyorum. Çünkü Cumhurbaşkanımızın Mardin'imize ve başta Nusaybin'imiz olmak üzere tüm ilçelerine özellikle ehemmiyet gösterdiğinin bilincindeyim ve yine Nusaybin'izin makus talihini değiştirmek ve bu güzide şehrimizin insanlarına hizmet ederek gerçek belediyecilikle tanıştırmak için sabırsızlanıyorum" şeklinde konuştu.

 

Konuşmaların ardından Bakan Işıkhan ve davetliler, Seçim Koordinasyon Merkezi'nin açılışını gerçekleştirdi.