SAĞLIK Düzenleme Tarihi : 20 Ağustos 2020 11:56 Haber Girişi : 20 Ağustos 2020 12:00

Baştabip Ay, Emar cihazı ihtiyacımızın yüzde 95'ini karşılayacak

Baştabip Ay, Emar cihazı ihtiyacımızın yüzde 95'ini karşılayacak
Baştabip Dr. Ay, Hastanede kurulan Manyetik Rezonans Görüntüleme (MR) cihazının hizmete girdiğini söyledi

Nusaybin Devlet Hastanesi Baştabibi Dr. Mehmet Emin Ay, Hastanede kurulan Manyetik Rezonans Görüntüleme (MR) cihazının hizmete girdiğini söyledi.

 

Nusaybin Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Mehmet Emin Ay'a ait Hastane web sitesinde yayımlanan açıklamasında, “Halkımızın yıllardır ihtiyaç duyduğu emar (Mr) cihazını hastanemize kazandırdık. Şu anda deneme ve test çekimleri tamamlandı. Bu süreçte günlük ortalama 35 çekim yapıldı. Bundan sonraki süreçte günlük 70-80 arası çekim yapmayı düşünüyoruz. Çekimler günübirlik yapılıyor, raporlar 3 günlük süre zarfında e-nabız ve Hastanemizde kullanılmakta olan Panates sistemine düşmektedir. 

 

Hastanemizin ve bölgemizin kapasitesine göre de önümüzdeki yıllarda hizmet alım modelimizi değiştirebiliriz. Şuandaki ihtiyaçlarımız yeterli ve yüzde 95 ihtiyaçlarımızı karşılayan bir cihaz. Daha önce hastalarımızı başka yerlere yönlendirmek zorunda kalıyorduk. Şimdi hastalarımıza kısa sürede bu hizmeti sunuyoruz. Halkımıza hayırlı uğurlu olsun. İlçemize bu hizmeti vermek için desteklerini her zamanki gibi esirgemeyen ve büyük bir çaba harcayan sayın Milletvekillerimiz Cengiz Demirkaya ile Şeyhmus Dinçel, Emeği geçen Sağlık Bakanlığı yetkilileri ve il, ilçe teşkilatımıza şükranlarımı sunar teşekkür ederim" ifadelerini kullandı.