ASAYİŞ Haber Girişi : 03 Kasım 2023 10:35

Çaldıkları ziynet eşyası ve parayı evin bahçesine gömdüler

Çaldıkları ziynet eşyası ve parayı evin bahçesine gömdüler
Çaldıkları ziynet eşyası ve parayı evin bahçesine gömdüler

Mardin'in Nusaybin ilçesinde bir evden çalındıktan sonra hırsızlar tarafından evin avlusuna gömülen ziynet eşyası ve para, polisin başarılı operasyonu ile bulundu.

 

Nusaybin İlçesi 8 Mart Mahallesinde ikamette meydana gelen hırsızlık olayının şüpheli ve şüphelilerinin tespitine yönelik, Nusaybin İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği görevlilerince yapılan kamera ve alan araştırması çalışmaları sonucunda belirlenen bir adreste arama yapıldı.

 

Çalınan para, ziynet ve diğer malzemelerin bulunmasına yönelik evin avlusunda dedektör ve gerekli ekipmanlarla yapılan arama-tarama sonucunda evin bahçe kısmında toprağa gömülü vaziyette, 4 bin 734 Amerikan doları, 260 Euro, 58 adet menşei tespit edilemeyen kağıt banknot, 13 adet Cumhuriyet altını, 7 adet Altın Bilezik, 1 adet altın zincir, 3 adet altın yüzük, 7 adet çeşitli  ebatlarda tesbih ve çeşitli kişisel malzemeler, 2 adet pasaport ile farklı isimler adına düzenlenmiş kurum ve banka kartları bulundu.

 

Polis ekipleri tarafından bulunan hırsızlık malzemeleri muhafaza altına alınırken, Nusaybin Cumhuriyet Başsavcılığın talimatıyla ev sahibiyle birlikte 3 kişi gözaltına alınarak adli mercilere sevk edildi.