POLİTİKA Haber Girişi : 10 Mart 2011 08:29

Doç. Dr. Hasan Akan görevinden istifa etti

Doç. Dr. Hasan Akan görevinden istifa etti
12 Haziran'da yapılacak milletvekili seçiminde Mardinde milletvekili aday adayı olan Doç.Dr.Hasan Akan, görev yaptığı Harran Üniversitesi Biyoloji Bölümünden istifa etti.
Arif Altunkaynak
Doç.Dr.Hasan Akan, görev yaptığı Harran Üniversitesinden istifa etti 12 Haziran 2011 pazar günü milletvekili seçimi yapılacak olan Mardin’de milletvekili aday adayı olan Doç.Dr.Hasan Akan, Milletvekilliği Adaylığı için görev yaptığı Harran Üniversitesi Biyoloji Bölümünden istifa etti.
 Doç.Dr.Akan, istifasının ardından yaptığı ilk açıklama da “12 Haziran 2011 tarihinde yapılacak olan milletvekili seçimlerinin Mardin’e ve ülkemize hayırlı olmasını temenni ederim.”dedi.
          Seçim Bölgesi olan Mardin’de uzun zamandan beri çalışmalarını sürdüren, AK Parti Mardin Milletvekili Aday Adayı Doç.Dr.Hasan Akan, sivil-toplum örgütleri, AK parti teşkilatına emek veren güzide insanları, yerel gazetecileri, mülki amirleri ve kanaat önderlerini ziyaret ettiğini, bu vesile ile Mardin’in ünlü simaları ve hizmet kervanındaki insanları çok daha yakından tanıma fırsatını bulduğunu ifade etti.
          Akademisyenliğin yanında, farklı alanlarda renkli bir kariyere de sahip olan Akan, aynı zamanda eğitimci, kokartlı turist rehberi ve botanik uzmanı olması ile gittiği heryerde büyük ilk topluyor.
         
 Mardin'e yapacağı çalışmaları hakkında bilgi veren Doç.Dr. Hasan Akan’ın en önemli projelerinden birisi Mardin’de işsizliğin giderilmesine yardımcı olmak, gençlere sahip çıkmak ve yeni istihdamların oluşmasına katkıda bulunmak olduğunu dikkat çekti. 
          “Milletvekili olduğumuzda özgün projeleri ilimize kazandırmak için geceli-gündüzlü çalışacağız.”diyen Akan, "Botanik, tarım, çevre, peyzaj ve bahçe bilimleri araştırma Faaliyetlerini arttırmayı ve geliştirmeyi düşünmekteyiz. Mardin için hizmet kervanında olmak ve insanımıza faydalı olmak en büyük dileğimizdir."dedi.
           AK Parti'nin hayata geçirdiği siyasi reformları, demokratikleşme paketini, kardeşlik projesini, AB sürecinde gelinen noktayı ve Türkiye'nin bölgesindeki etkinliğine işaret eden Doç.Dr.Akan, "AK Parti'nin hayalleri, çalışmaları beni derinden etkiledi. Dünya’da ve Türkiye’de olduğu gibi Mardin’de de toplumsal uzlaşmayla beraber yapacak çok işimiz var."diye konuştu.  / Nusaybinim.com