POLİTİKA Düzenleme Tarihi : 08 Ağustos 2020 15:54 Haber Girişi : 08 Ağustos 2020 15:56

HÜDA PAR Nusaybin'de 3’üncü Olağan Kongresi yaptı

HÜDA PAR Nusaybin'de 3’üncü Olağan Kongresi yaptı
HÜDA PAR Nusaybin İlçe Teşkilatı 3’üncü Olağan Kongresini gerçekleştirdi. 

HÜDA PAR Nusaybin İlçe Teşkilatı 3’üncü Olağan Kongresini gerçekleştirdi. 

 

Nusaybin İlçe Binasında düzenlenen kongreye HÜDA PAR Mardin İl Başkanı İsmail Çevik, Nusaybin İlçe Başkanı Halil Talayhan yönetim kurulu üyeleri, partililer ve delegeler katıldı.

 

Divanın seçilmesinden sonran yapılan seçime tek aday olarak giren mevcut başkan Halil Talayhan tekrar başkan seçildi.


-TALAYHAN: "MİSYONUMUZ, ÖNCE İNSAN ÖNCELİK ADALETTİR"
Üyelere ve partililere teşekkür eden Başkan Talayhan, "Nusaybin İlçesi 3’üncü Olağan Kongremiz başta Nusaybin, Mardin, Ülkemiz ve İslam âlemine hayırlı olsun. Gün geçtikçe HÜDA PAR’ın programına daha çok ihtiyaç duyulmaktadır. İnşallah hep beraber bu programı halka yaymak için var gücümüzle çalışacağız. Bizler, Önce İnsan Öncelik Adalet misyonuna layık bir vizyon çizerek inşallah toplumumuza maddi manevi faydalı olma yolunda gayret göstereceğiz. Bizler; iyi ve güzel fikirlere her zaman açığız. Rabbim ayaklarımızı sağlam ve sabit kılsın" dedi.

 

Talayhan'dan sonra konuşan HÜDA PAR Mardin İl Başkanı İsmail Çevik ise “İlçe kongremizin ilimize, ilçemize ve tüm İslam âlemine hayırlar getirmesini Rabbimizden niyaz ediyorum. İslam'ı referans alan partimiz, bizim için amaç değil hakka ve halka hizmet etmekte sadece bir araçtır. Parti olarak bizler; siyasete İslami bir renk katma ve adaleti yeniden tesis etme düsturuyla yola çıktık. Yeni yönetim kurulu üyelerimize şunları söylemek istiyorum; Bu görev size çok ağır bir yük yükledi. Üye kardeşlerimi, ihlas ve fedakârlıkla ellerinden gelenin en iyisini yapmaya davet ediyorum. Eğer bizler ihlas ile amel edersek, Allah bize yardım gönderecektir. Eğer bizler Allah'ın davasına yardımcı olursak Allah da bizlere yardımcı olacaktır. Bundan daha büyük bir şeref ve izzet yoktur. Bugüne kadar emeği geçen tüm kardeşlerime de teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

 

Konuşmalardan sonra partililer yönetimi tebrik etti.