GÜNDEM Haber Girişi : 04 Şubat 2023 22:16

Kaymakam Kayabaşı, Akarsu'da gece yapılan yol açma çalışmalarına katıldı

Kaymakam Kayabaşı, Akarsu'da gece yapılan yol açma çalışmalarına katıldı
Nusaybin Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Ercan Kayabaşı ile AK Parti İlçe Başkanı Mehmet Latif Özel, gece saatlerinde kırsal Akarsu Mahallesinde yağan kardan dolayı ekiplerin yol açma çalışmalarına katıldılar

Nusaybin Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Ercan Kayabaşı ile AK Parti İlçe Başkanı Mehmet Latif Özel, gece saatlerinde kırsal Akarsu Mahallesinde yağan kardan dolayı ekiplerin yol açma çalışmalarına katıldılar. 

 

Çok sayıda kırsal mahalleyi birbirine bağlayan Akarsu Mahallesi yoluna giren kar küreme araçları yol açma çalışmalarını gerçekleştirdiler. Akarsu yolu ve Mahalle içerisindeki yol açma çalışmalarını yerinde denetleyen Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Kayabaşı, çalışmalar hakkında görevlilerden bilgi aldı. Kar küreme araçlarının Akarsu’dan sonra da kırsal mahallelerde yol açma çalışmalarını sürdürmesi talimatını veren Kayabaşı daha sonra Akarsu Mahallesinde bir kıraathaneyi ziyaret ederek vatandaşlarla bir araya geldi. 

 

Nusaybin’de günlerdir beklenilen kar bereketinin sabah saatlerinden itibaren başladığını kaydeden Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Ercan Kayabaşı, karla mücadele ekiplerinin ilk dakikadan itibaren teyakkuzda olduğunu ve anlık olarak kırsal mahalle muhtarlarından bilgi aldıklarını söyledi. 

 

Karla mücadele ve yol açma çalışmalarını denetlemek üzere Akarsu Mahallesine geldiklerini ifade eden Kayabaşı; “tüm ekiplerimiz şuanda görevlerinin başında mahalle muhtarlarımızdan gelen anlık bilgilere göre hareket ediyor. Ekiplerimiz şuanda Akarsu Mahallemize kadar ki yolu açarak geldiler. Bizler de çalışmaları yerinde denetleyerek Akarsu Mahallesindeki değerli vatandaşlarımızla bir araya geldik. Çok şükür şuana kadar bize yansıyan olumsuz bir durum yok” şeklinde konuştu.