GÜNDEM Haber Girişi : 06 Eylül 2023 23:07

Kılıç, Nusaybin’e her gelişimizde değişim ve gelişimi görüyoruz

Kılıç, Nusaybin’e her gelişimizde değişim ve gelişimi görüyoruz
Kılıç, Nusaybin’e her gelişimizde değişim ve gelişimi görüyoruz

AK Parti Mardin Milletvekili Faruk Kılıç, ziyaretlerde bulunmak üzere geldiği Nusaybin’de devam eden parke taşı çalışmaları,  park ve devam eden hizmetlerde incelemelerde bulundu.

 

Nusaybin İlçe Teşkilatını ziyaret eden Ak Parti Mardin Milletvekili Kılıç, İlçe Başkanı Mehmet Latif Özel ve beraberindeki heyet ile birlikte Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Ercan Kayabaşı’nı ziyaret etti. Daha sonra Kaymakam Kayabaşı ile birlikte Abdulkadir Paşa Mahallesini ziyaret eden Milletvekili Kılıç, burada devam eden parke taşı çalışmaları hakkında bilgi aldı.
8 Mart Mahallesinde belediye tarafından 10 bin metrekarelik alan üzerine inşa edilen park ve mesire alanında da incelemelerde bulunan Kılıç ve Kayabaşı, burada Belediye teknik personelleri tarafından yapılan sunumdan sonra Kılıç açıklamalarda bulundu.

 

Nusaybin’e her gelişinde ilçede yaşanan değişim ve gelişmeyi gözle gördüklerini ifade eden Kılıç şöyle konuştu;
“Bugün güzel ilçemiz Nusaybin'deyiz. Nusaybin bizim için önemli kadim bir medeniyeti temsil eden, kültürü, geçmişi olan, ticaret merkezi olan Mardin'de ciddi anlamda ses getiren, özellikle Beyazsu ile bizim nefesimiz olan bir ilçemizdir. Nusaybin'e her gidip gelişimizde yeni bir Nusaybin, farklı bir Nusaybin’le karşılaşıyoruz. Her gelişimizde yeni yollar, parke taşları, yeni sokak sağlıklaştırma, yeni parklar ve yeni bahçeler ziyaret ediyoruz. Şu anda Kaymakamımız ve Belediye Başkan vekilliğimiz ile birlikte yapılan hizmetleri geziyoruz, onları yerinde görüyoruz. Burada hakikaten de özellikle Kaymakam beyin başladığından itibaren ilçemize çok ciddi anlamda katkıları olduğunu görmekten mutluluğumu ifade etmek istiyorum. Sadece bu yıl içerisinde 370 bin metre kare kilitli parke taşı yapıldığına şahitlik ettik. Bu dile kolay. Hemen akabinde 175 bin metrekarelik alanın da ihale aşamasında olduğunu ve yılsonuna kadar Nusaybin'de bu hizmetlerin yapılacağını gördük. Bu sadece merkezde değil aynı zamanda kırsal mahallelerimizde bu hizmetler yapılıyor.

 

Nusaybin'de ne kadar hizmet yapıldığını bizlere gösteriyor. Karşımızda TOKİ var. 5 bin 500 konut, birileri yıktı bizim hükümetimiz döneminde yeniden inşa edildi. Yeni bir Nusaybin yeni bir ilçe adeta kendi küllerinden doğdu. Modern bir Nusaybin, yine Ticaret Merkezi olabilecek bir Nusaybin, bütün olumsuzluklara rağmen gelişmekte olan bir Nusaybin ile karşı karşıyayız.”

 

Nusaybin’in sadece alt ve üst yapı çalışmaları ile değil birçok alanda modernleştiğini aktaran Kılıç, vatandaşların refah seviyesini yükseltmek için çalıştıklarını kaydetti.

 

Nusaybin’de zamanda sosyal, kültürel ve sportif etkinlikler de ulusal medyanın gündeme geldiğini hatırlatan Kılıç, “Geçmiş dönemde burada, yaz aylarında, ramazan ayında, sosyal ve kültürel anlamda örfümüze, adetlerimize gelenek ve göreneklerimize uygun etkinlikler düzenlendi. Vatandaşlarımıza her şekilde ulaşmaya, yanında olduğumuzu hissettirmeye, dezavantajlı gruplarımız, terörden etkilenen esnafımızın yanındayız. Biz burada olmaya devam edeceğiz. Bunu yaparken de Kaymakamlığımız, Belediyemiz, teşkilatlarımızla, devlet millet el ele anlayışıyla inşallah hizmetlerimizi yapmaya devam edeceğiz. Birileri yıkacak, yakacaktır, birileri bölgede terör estirecektir. Biz de Allah'ın izniyle onlara karşı mücadele vererek bu toplumun yeniden uyanışına, yeniden özüne dönmesi noktasında birlik beraberlik içerisinde, huzur ve güven içerisinde yaşamasına çalışacağız” şeklinde konuştu.

 

Milletvekili Kılıç daha sonra Nusaybin Neriman ve Celal Özel Meslek Yüksekokulu, Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi ile Nusaybin Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Ömer Özel’i ziyaret etti.