MARDİN Haber Girişi : 01 Mayıs 2021 15:54

Mardin'e Tıp Fakültesi müjdesi

Mardin'e Tıp Fakültesi müjdesi
Resmi Gazete’ de yayımlanan Cumhurbaşkanı Kararnamesi ile Mardin Artuklu Üniversitesi bünyesinde Tıp Fakültesi kuruluyor
Resmi Gazete’ de yayımlanan Cumhurbaşkanı Kararnamesi ile Mardin Artuklu Üniversitesi bünyesinde Tıp Fakültesi kuruluyor.
 
 
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla Mardin Artuklu Üniversitesi - Tıp Fakültesi dahil olmak üzere toplamda on üniversiteye yeni bölüm açıldı.
 
 
Müjdeli haberi kamuoyu ile paylaşan AK Parti Mardin İl Başkanı Faruk Kılıç, “Mardin halkının sesini ve talebini Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a her platformda iletme gayreti içerisinde olduk. Ve nihayetinde Mardin halkının sesine kulak veren Sayın Cumhurbaşkanımızdan müjdeli haberi aldık. Uzun zamandır kamuoyumuzun beklediği müjdeli haberi aslında Sayın Cumhurbaşkanımızın katılımlarıyla açık havada düzenleyeceğimiz AK Parti Mardin 7. Olağan Kongresi’nde bekliyorduk. Fakat pandemi şartları nedeniyle bu güzel haber bugüne nasip oldu. Mardin turizm ve tarımda olduğu gibi inşallah adını artık sağlık alanında da duyuracak. Başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, Teşkilat Başkanımıza, Sağlık Bakanımıza, YÖK Başkanımıza, MKYK Üyemize, Milletvekillerimize, Mardin Valimize, Artuklu Üniversitesi Rektörümüze, Belediye Başkanlarımıza, Oda ile Stk temsilcilerine ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum”.