MARDİN Haber Girişi : 22 Ocak 2023 14:04

Mardinli heyet taziye için Duhok'a gitti

Mardinli heyet taziye için Duhok'a gitti
Mardin'de uğradıkları silahlı saldırı sonucunda hayatlarını kaybeden 5 Duhok'lunun ailesine taziye ziyaretinde bulunmak üzere 70 STK adına bir heyet sabah saatlerinde Duhok'a gitti.

Mardin'de uğradıkları silahlı saldırı sonucunda hayatlarını kaybeden 5 Duhok'lunun ailesine taziye ziyaretinde bulunmak üzere 70 STK adına bir heyet sabah saatlerinde Duhok'a gitti.

 

 

Mardin adına taziyelerini iletmek üzere aralarında il müftüsü Ali Hayri Çelik, Mardin STK platformu üyesi Mustafa Aydın, Mardin İHH başkanı Mehmet Timurağaoğlu, Mardin Gazeteci ve Yazarlar Cemiyeti başkanı Kadir Üründü, MÜSİAD Mardin şube başkanı Mehmet İleri, Memur-sen Başkanı Abdulselam Demir, Nusaybin Esnaf sanatkarlar odası başkanı Ömer Özel, Peygamber sevdalıları platformu başkanı Fasih Memiş, Mardin Sanayici İşadamları Derneği başkanı Nasır Duyan, Diyanet-Sen Başkanı Abdülkadir Kurtuluş, Mardin Muhtarlar Federasyonu Başkanı İsa Dal, Nusaybin İlçe Milli Eğitim Müdürü Ümit Çetin, Nusaybin Ticaret Borsası başkanı Necdet Aktaş, Nusaybin Şoförler ve Otomobilciler Odası başkanı Hüseyin Gündoğdu, Nusaybin Ticaret Borsası Başkan Yardımcısı Abdulhalim Aydın, Nusaybin esnaf ve kefalet koperetif başkan V. Nurullah Tunçalan'ın da olduğu grup sabah saatlerinde 15 Temmuz karayolları parkından hareket ederk Duhok'a hareket etti.

 

Hareket öncesi il müftüsü Ali Hayri Çelik bir dua okurken, Mustafa Aydın da "Evvelki gece maalesef çok elim bir cinayet ile hepimiz sarsıldık. Komşumuz Duhok şehrinden karayoluyla Habur’dan geçerek ülkemize gelen ve Nusaybin Kızıltepe yolu arasında kalleşçe bir saldırıya maruz kalan beş kişilik iki aile, arabaları içinde silahla taranarak katl edildiler. Vefat edenlere Allahtan rahmet, kederli ailelerine sabır ve başsağlığı dilemek için yola çıkıyoruz."dedi.

 

Güvenlik güçleri tarafından katil zanlılarının hemen yakalanmış olması ve Adli mercilere intikal etmesi nedeniyle yetkililere teşekkür eden Aydın, şunları söyledi:

 

"Temennimiz bu tür hadiselerin hiç olmaması, olmasına fırsat verilmemesidir.Vahşice katl edilen bu misafirlerimiz, komşularımız ve kardeşlerimizin hüznünü ve acısını paylaşıyor, katilleri şiddetle telin ediyoruz."