MARDİN Haber Girişi : 20 Nisan 2023 10:38

MAÜ Rektörü Özcoşar, Ramazan Bayramı Mesajı Yayınladı

MAÜ Rektörü Özcoşar, Ramazan Bayramı Mesajı Yayınladı
Mardin Artuklu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Özcoşar, Ramazan Bayramı nedeniyle bir kutlama mesajı yayınladı.

Mardin Artuklu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Özcoşar, Ramazan Bayramı nedeniyle bir kutlama mesajı yayınladı.

 

Bayramlarımızın kültürel değerlerimizin nesilden nesile aktarıldığı özel günler olduğunu belirten Rektör Özcoşar, sözlerini şöyle sürdürdü. 

 

“Kardeşlik ikliminin en çok hissedildiği, yardımlaşma ve dayanışma duygularının yoğun olarak yaşandığı/yaşatıldığı Ramazan ayının sonuna geldik. Ramazan ayını buruk duygularla ve bir yıl sonra yeniden kavuşmak umuduyla uğurluyoruz.

 

Ramazan ayını buruk duygularla uğurlarken bu ay yaşanan kardeşlik iklimini tamamlayan Ramazan Bayramına ulaşmış olmanın mutluluğunu yaşıyoruz.

 

Bayramlarımız, kültürel değerlerimizi nesilden nesile aktaran özel günlerdir. Bayram iklimi, aile bağlarımızı güçlendirir, toplumsal ilişkilerimizi canlı tutar, bizi birbirimize yakınlaştırır.

 

Bu güzel günlerde, çocuklar doyasıya mutlu olur, ziyaretlerle büyüklerin yüzleri güler, yakınlar daha da yakınlaşır.”

 

 

 

Özcoşar: Taşıdığı bütün anlam ve duygularıyla bayramları yaşamalı ve yaşatmalıyız

 

Karşılamakta olduğumuz Ramazan Bayramı, 6 Şubat tarihinde bölgemizde yaşanan ve bütün ülkemizi etkileye Kahramanmaraş merkezli depremler nedeniyle deprem acısı yaşayan ülkemize ve yaşanan bu acıyı yürekten hisseden milletimize yaşama sevinci getirmesi dileklerinde bulunan Rektör Özcoşar, taşıdığı bütün anlam ve duygularıyla bayramları yaşamalı ve yaşatmalıyız dedi.

 

Depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımızı rahmetle anan ve yakınlarıyla tekraren metanet dileyen Özcoşar, şehrimiz Mardin’in, ülkemizin ve bütün islam dünyasının bayramını tebrik ederek mesajını sonlandırdı.