KÜLTÜR & SANAT Haber Girişi : 17 Haziran 2010 13:13

Nusaybin Belediyesi Gençlik şöleni düzenledi

Nusaybin Belediyesi Gençlik şöleni düzenledi
Mardinin Nusaybin ilçesi Belediyesi, LYSye girecek öğrencilere moral vermek amacıyla gençlik şöleni düzenledi. Gençlik şölenine Nusaybinli gençler büyük ilgi gösterdi.
Nusaybin Belediyesi Gençlik şöleni düzenledi
Haber - Foto: Arif Altunkaynak

Kameraman: Abdullatif  Altunkaynak - Murat Yaman
Mardin’in Nusaybin ilçesi Belediyesi, LYS’ye girecek öğrencilere moral vermek amacıyla gençlik şöleni düzenledi. Gençlik şölenine Nusaybinli gençler büyük ilgi gösterdi. 

Nusaybin Mitanni Kültür Merkezi bahçesinde düzenlenen gençlik şöleni açılış konuşmasını yapan Nusaybin Belediyesi Başkan Vekili Hasan Bozkurt,, YGS’de Kürt öğrencilerin bilerek metropollere sürgün edildiği ancak demokratik tepkiler nedeniyle LYS’de öğrencilerin tercih yerlerinin kendi istekleri doğrultusunda yapıldığı belirterek şöyle konuştu;

“Tüm dünya bilsin ki kimse Kürt gençlerin önünü kapatamaz. Çünkü onlar haklarına, kendilerine sahip çıkıyorlar. Sınavlarda gençlerimizi metropollere gönderdiler. Neden böyle bir uygulama yapıldı? Sebebini bizler de biliyoruz tüm dünya da biliyor. Tek bir sebebi var. O da gençlerimizin iyi bir eğitim almamasına yöneliktir”. 
Alanı dolduran gençlere de seslenen Bozkurt; “siz geleceğimizsiniz. Bu halkı ileriye taşıyacak gençlersiniz. Birlikteliğinizin olması gerekir. Nusaybin’de kötü şartların meydana gelmesine izin vermemeniz gerekir. Bu görev de kendini bilen gençlerimize düşüyor. Anne babalara sesleniyorum. Çocuklarınıza sahip çıkın. Gece yarılarına kadar tenha köşelerde tiner, alkol kullanmak bizim gençlerimize yakışmaz. Bu tür hareketlerden uzak durmanızı istiyoruz” dedi.
 
Bozkurt’un konuşmasından sonra gençlik şöleninde sahne alan Koma Mazlum ve Seyda Perinçek, müzikleriyle Mitanni Kültür Merkezi’nin bahçesini dolduran gençleri coşturdu. / Nusaybinim.com - Nusaybin Postası Gazetesi