KÜLTÜR & SANAT Haber Girişi : 04 Temmuz 2022 11:56

Nusaybin'de Çocuk Rüyası adlı müzikal tiyatro sahnelendi

Nusaybin'de Çocuk Rüyası adlı müzikal tiyatro sahnelendi
UMSEF Nusaybin Temsilciliği bünyesinde, üyeleri tarafından oluşturulan "Çocuk Rüyası" adlı müzikal tiyatro grubu sahne gösterisinin iki seans şeklinde Nusaybin Mitanni Kültür Merkezinde sahnelendi.

Uluslararası Müzisyenler Sanatçılar ve Eğitimciler Federasyonu (UMSEF) Nusaybin Temsilciliği bünyesinde, üyeleri tarafından oluşturulan “Çocuk Rüyası” adlı müzikal tiyatro grubu sahne gösterisinin iki seans şeklinde Nusaybin Mitanni Kültür Merkezinde sahnelendi.

 

Gösteri programı, çocuklar ve velilerinin katılımı ile büyük coşku ve heyecanla karşılandı. Çocuklara unutulmaz anlar yaşatan Çocuk Rüyası gösterisine davete icabet yerli ve yabancı STK yetkilileri katılım sağladı.

 

Programın açılış konuşmasını yapan Umsef yönetim kurulu başkanı Rabia Birtane, Çocuk Rüyası çalışmalarına hakkında yaptığı konuşmasında, Çocuk Rüyası müzikal tiyatro grubunda yer alan müzisyen ve sanatçıları emeklerinin sonucu olarak ortaya çıkan bu programın değerli olduğunu vurguladı.

 

Uluslararası Müzisyenler, Sanatçılar ve Eğitimciler Federasyonu, müzik ve sanat camiasına sahip çıkmak, müziğe ve sanata teşvikte bulunmak için çalışmalar yapmak, sevdirmek ve toplumun temel ihtiyaçlarına cevap olabilmek amaçlı çalışmalarına devam ettiğini belirten Birtane, “Nusaybin Temsilciliğimiz bünyesinde oluşturulan Çocuk Rüyası müzikal tiyatro grubuna dair kurum, kişi ve Sivil Toplum Kuruluşlarından gelen tebrik ve teşekkür mesajları, böyle bir etkinliğin ne kadar değerli olduğunu ve toplumun ne denli ihtiyaç duyduğunu göstermektedir. Bizler, Müzik/Sanat camiası ve Federasyon olarak, çocuklarımızı daha büyük projelerle buluşturup bu tür etkinlikleri devamlı hale getirmeyi hedefliyoruz. Çocuk Rüyası müzikal tiyatro grubunu oluşturan değerli arkadaşlarımıza, çalışmalarımızı böyle güzel bir alanda sergilememize vesile olan Nusaybin Kaymakamı Ercan Kayabaşı’na, federasyonumuzun her türlü çalışmasına her şekilde destekte bulunan Tılsım Kültür Sanat ve Eğitim Merkezi yetkililerine, maddi ve manevi desteklerini esirgemeyen Nusaybin Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Ömer Özel, İş adamı Mehmet Halim Bala ve Mehmet Gençoğlu’na, değerli yetkililerimize ve programımıza teşrif edip gelen siz değerli misafirlerimize teşekkürlerimi sunuyorum” ifadelerini kullandı.

 

Çocuk Rüyası müzikal tiyatro grubu, çocuk şarkıları, Hacivat/Karagöz, Aşuk/Maşuk ve palyaço gösterileri ile iki ayrı günde iki seans olarak sahne aldı.

 

Çocuklara sürpriz olarak balonlar dağıtıldı, sahne alanına çıkan çocuklar müzik eşliğinde oyunlar oynayıp halay çekti.