SPOR Haber Girişi : 24 Temmuz 2022 18:52

Nusaybin'de düzenlenen Wushu Kung Fu Şampiyonası sona erdi

Nusaybin'de düzenlenen Wushu Kung Fu Şampiyonası sona erdi
Nusaybin Kaymakamlığı, Belediye Başkanlığı, TWF ile Mardin İl Gençlik ve Spor Müdürlüğünün organize ettiği "Dünyanın İlk Üniversitesi Nisibis Akademi İller Arası Nusaybin Wushu Kung Fu Şampiyonası" sona erdi.

Nusaybin Kaymakamlığı, Belediye Başkanlığı, Türkiye Wushu Kung Fu Federasyonu (TWF) ile Mardin İl Gençlik ve Spor Müdürlüğünün organize ettiği "Dünyanın İlk Üniversitesi Nisibis Akademi İller Arası Nusaybin Wushu Kung Fu Şampiyonası" sona erdi.

 

Atatürk Spor Salonu’nda düzenlenen, İstanbul, Diyarbakır, Batman, Hakkâri, Hatay, Kars, Siirt, Kahramanmaraş, Mardin, Gaziantep, Şanlıurfa, Şırnak, Bitlis ve Malatya illerinden 375 sporcunun katıldığı turnuvada ikinci günde final maçları oynandı.

 

Minik, Yıldız, Genç, Büyükler Kadın - Erkek Sanda Turnuvasında yapılan final müsabakalarının ardından madalya almaya hak kazanan 300 sporcu için ödül töreni düzenlendi.

 

Ödül töreninde Belediye Başkan Yardımcısı Nurettin Şimşek, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ümit Çetin, Gençlik ve Spor İlçe Müdür Vekili Taner Karadağlı ve TWF Mardin İl Temsilcisi Mahmut Turgut tarafından dereceye giren sporculara madalyaları takdim edildi.

 

Şampiyonanın bitimi sonrası sporcular ve antrenörleri, Dünyanın İlk Üniversitesi Nisibis Akademi (Mor Yakup Kilisesi) ile Zeynel Abidin Camii ve Külliyesini ziyaret etti.

 

Takımlar gezi programından sonra ilçemizden ayrıldılar.