GÜNDEM Haber Girişi : 12 Ekim 2023 22:31

Nusaybin’de Filistin şehitleri için gıyabi cenaze namazı kılındı

Nusaybin’de Filistin şehitleri için gıyabi cenaze namazı kılındı
Nusaybin’de Filistin şehitleri için gıyabi cenaze namazı kılındı

Hüda Par Nusaybin ilçe teşkilatı, "Aksa Tufanı" sonrası şehit edilen Filistinliler için Nusaybin’de gıyabi cenaze namazı ve işgal rejimine karşı başlatılan mücadeleye destek açıklaması yaptı.

"Aksa Tufanı" operasyonu beşinci gününde Hüda Par Nusaybin ilçe teşkilatı tarafından Yatsı namazına müteakiben, Tarihi Zeynel Abidin Camii ve Küliyesinde Filistin şehitleri için gıyabi cenaze namazı kılındı.

Namaz öncesinde konuşan Hüda Par ilçe teşkilatı başkan yardımcısı Seyfettin Ağırman, siyonistler, topyekûn bir soykırım hedefiyle hareket ettiğini söyledi.

 

Ağırman'ın açıklaması şöyle;

“Değerli Mescid-i Aksa murabıtları! Bir asırdan uzun bir süredir Siyonist işgalci çetenin Filistin halkına ve topraklarına yönelik uyguladığı sistematik işgal ve katliam devam etmektedir. Topyekûn bir soykırım hedefiyle hareket eden işgalci siyonistler. 

Her geçen gün işgali genişletmekte, ilk kıblemiz Mescid-i Aksa'yı necis postallarıyla kirletmekte, kutsiyetini hiçe saymakta ve adeta bütün bir İslam alemine meydan okumaktadır. 

Filistin halkı, soykırım ve işgal karşısında meşru müdafaa hakkını kullanmak, kendi topraklarını, vatandaşlarının canını ve İslam ümmetinin izzetini ve şerefini korumak için "aksa tufanı" adı ile bir hareket başlatmıştır.

Her gün şehit vermesine rağmen, direnişi cephe cephe büyüten Filistin halkının şanlı direnişini selamlıyoruz. Biliyor ve inanıyoruz ki mazlumiyet değil, direniş erdemdir! Erdemli Filistin halkının haklı mücadelesinde muvaffak olması için dualarımızı gönderiyor ve bu vesileyle şehit olan kardeşlerimizin cenaze namazlarını giyaben kılmak için burada bulunuyoruz. 

Yüce Allah yardımcıları olsun, onları muzaffer eylesin.

En yüksek sesle haykırıyoruz ve diyoruz ki; canımızla, kanımızla, malımızla ilk kıblemiz Mescid-i Aksa'nın ve Müslüman kardeşlerimizin yanındayız. Filistin'in ve Mescid-i Aksa'nın özgürlüğüne giden her meşru eylemin yanındayız ve destekçisiyiz.

Filistin halkına selam olsun! Kahraman mücahitlere selam olsun! Direnişe ve dirilişe selam olsun! Allah hepinizin hayrını şimdiden Kabul etsin.”

 

Gıyabi cenaze namazından sonra program Molla Salih Çevik'in duasıyla sona erdi.