EĞİTİM Haber Girişi : 12 Eylül 2023 19:40

Nusaybin'de İlköğretim Haftası kutlandı

Nusaybin'de İlköğretim Haftası kutlandı

2023 - 2024 Eğitim-Öğretim yılı nedeniyle Nusaybin'de İlköğretim Haftası kutlandı.

 

Kutlama, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ümit Çetin'in Atatürk büstüne çelenk bırakmasıyla başladı. Saygı duruşunda bulunma ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından tören Oğuzhan İlkokulunda devam etti.

 

Buradaki tören, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ümit Çetin'in konuşması ile başladı.

Çetin konuşmasında; 

“Geleceğin teminatı körpe fidanlara ilk can suyu olarak eğitim vermeye başladığımız 2023-2024 Eğitim Öğretim yılı ilköğretim haftasına erişmenin mutluluğu ve heyecanı içerisindeyiz. 

 

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün dediği gibi ilköğretim meselesi demek, vatan, millet, bayrak meselesi demektir. İlköğretim meselesi bir millet için bağımsız ve var olma meselesidir. Bu anlamlı sözlerin idraki ile ülkemizin aydınlık yarınlara ancak eğitimle şahlanacağına inancımız tamdır. 

 

Sevgili öğrenciler, anne ve babanızın şefkatli kollarından, sizleri anne ve babanız kadar sevecek olan öğretmenlerimizin sıcacık yüreğine hoş geldiniz. Şunu biliniz ki, bizler her zaman sizleri ailenize, çevrenize ve ülkemize yararlı birer birey olarak yetiştirmenin gayreti içerisinde olacağız.

 

Değerli veliler; Bizlere emanet ettiğiniz en değerli varlığınız olan evlatlarınızın ağır sorumluluğunu omuzlarımızda ve yüreğimizde hissediyoruz. Sizlerle birlikte yarınlarımızı güvenle emanet edeceğimiz çocuklarımızı, Milli Eğitim Bakanlığımızın amaçları doğrultusunda en iyi biçimde yetiştireceğimizden emin olunuz

 

Kıymetli meslektaşlarım, sizlerle birlikte göreve başladığımız ilk günden beri “iki günü eşit olan ziyandadır” şiarıyla pek çok şeyi başardık ve yine ilk günde söylediğimiz “bizim için uzak köy yoktur sözümüzün arkasında durarak, tüm okul, kurum ve paydaşlarımızla eşit mesafede olma bilinciyle eğitim camiası olarak büyük mesafeler kat ettik.

 

Çok kıymetli Nusaybin halkı; evlatlarınız olarak sizlere hizmet vermeye çalışırken en temel görevimizden biri de güçlü devletimizin büyük imkanlarını çocuklarınızın hizmetine sunmaktır. Bu süreçte bizleri yalnız bırakmayıp, hiçbir zaman desteklerini esirgemeyen ve İlçemizin eğitim alanında büyük kazanımlar elde etmesine vesile olan başta ilçe kaymakamımız ve Belediye başkan vekilimiz Sayın Ercan Kayabaşı olmak üzere tüm amirlerimize ve devlet büyüklerimize canı gönülden teşekkür ediyoruz. 

 

Minik yüreklerin coşku dolu ritmiyle kutladığımız bu güzel günün, gelecekte daha mutlu, huzurlu ve başarı dolu nice yılların da müjdecisi olacağından eminiz. İlköğretim haftası hepimiz için kutlu olsun" ifadelerini kullandı.

 

Konuşmadan sonra Öğrenciler günün anlam ve önemini belirten şiirler okudu. Folkler gösterisindenden sonra okula yeni başlayan öğrenciler güllerle karşılandı.

 

İlköğretim Haftası programına Kaymakam ve Belediye. Başkan Vekili Ercan Kayabaş, Cumhuriyet Başsavcısı Furkan Öztürk, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ümit Çetin, Hüda Par İlçe Başkanı Turan İş ve ilçe protokolü ile okul yöneticileri katıldı.