GÜNDEM Haber Girişi : 11 Kasım 2023 21:59

Nusaybin'de Milli Ağaçlandırma Günü nedeniyle fidan dikildi

Nusaybin'de Milli Ağaçlandırma Günü nedeniyle fidan dikildi

11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü'nde "Geleceğe Nefes Cumhuriyete Nefes teması" ile Nusaybin'de fidan ve ağaç dikme etkinliği düzenlendi.

 

İlk fidan dikimi Belediye tarafından 8 Mart Mahallesinde yapılan Türkiye Yüzyılı Cumhuriyet Parkında yapıldı. Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Ercan Kayabaşı, Cumhuriyet Başsavcısı Furkan Öztürk, İlçe Jandarma Komutanı J. Yarbay Sabittin Keskin, Emniyet Müdürü Asım Aşkın, AK Parti İlçe Başkanı Mehmet Latif Özel, Nusaybin Orman İşletme Şefi Kevser Cinkara Çiğil, Kamu Kurum ve Kuruluşları yöneticileri ve öğrencilerin katılımıyla fidan dikildi.

 

Daha sonra ikinci fidan dikim yeri olan Nusaybin Neriman ve Celal Özel Meslek Yüksekokulu'na geçildi. Burada da Melek Yüksekokulun iç kısmında bulunan avlu kısmına fidan ve ağaç dikildi.

 

Milli Ağaçlandırma Günü münasebetiyle Nusaybin'de ağaç ve fidan diktiklerini bildiren Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Ercan Kayabaşı, "Nusaybin'imize çok güzel yeni park ve yeşil alanlar kazandırdık. Bugün de "11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü'nde Geleceğe Nefes Cumhuriyete Nefes teması" ile bu alanlarımıza fidanlarımızı diktik. Türkiye Yüzyılı’na Nefes için, Toprakla buluşturduğumuz her fidan, hem geleceğe hem de Cumhuriyetimize nefes olacak inşallah" ifadelerini kullandı.