GÜNDEM Haber Girişi : 08 Mayıs 2024 15:35

Nusaybin'de yatılı hafızlık kız Kur'an kursu örnek proje olacak

Nusaybin'de yatılı hafızlık kız Kur'an kursu örnek proje olacak

Nusaybin'de yatılı hafızlık kız Kur'an kursu inşası başladı. Kur'an kursu modern olanaklarla donatılmış, gençlerin dini ve milli değerlerle yetişmesine katkı sağlayacak.
En son donanıma sahip olacak Kur’an kursu Nusaybin'e ve çevresine örnek bir proje olacak.

 

MARDİN’İN EN BÜYÜK KUR’AN KURSU OLACAK
Nusaybin'de Yatılı Hafızlık Kız Kur'an Kursu'nun temeli atılmaya başlandı. Kur’an kursu projesi, modern olanaklarla donatılırken ve içerisinde 105 yatak bulunacak. Ayrıca her biri banyo ve tuvalet içeren 3 kişilik yatakhaneleri, kafeterya, spor salonu, etkinlik alanları, konferans salonu, mescit, kütüphane, bilişim odası, 15 kişilik sınıflar, hafızlık çalışma odaları, veli görüşme odaları, 150 kişilik yemekhanesi, otopark ve kamelyalı bahçesi ile Mardin’in en büyük Kur’an kursu olacak.

 

AHLAKİ VE MANEVİ YÖNDEN DONANIMLI GENÇLER YETİŞECEK
Bu proje, gençlerin dini ve milli değerlerle yetişmesine katkıda bulunmayı amaçlamaktadır. Kutsal kitabımız Kur’an-ı Kerimi ezberleyen ve dini ilimleri öğrenen gençlerin ahlaki ve manevi yönden donanımlı bir şekilde yetişmelerine olanak sağlayacak. Ayrıca, vatan ve millete hizmet edecek nesillerin yetişmesine katkıda bulunacak.

 

“ÖNEMLİ BİR BOŞLUĞU DOLDURACAK”
Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Nusaybin müftüsü “Geleceğimizin teminatı olan evlatlarımızın ilmi, ahlaki ve Kur’an Hafızı olarak yetişmesinde önemli bir boşluğu dolduracak olan Kuran Kursu inşaatımızın siz kıymetli Vatandaşlarımızın destekleri ile hızlı bir şekilde bitirileceğine olan inancımız tamdır.  Rabbimiz ilmi ve ahlaki olarak donanımlı bir nesli yetiştirmeyi bizlere lütfetsin.” dedi.

 

Hafızlık Kursu'na destek için

İban numaraları: 
Hesap adı: Nusaybin Kuran Kurslarını Yaptırma ve Yaşatma Derneği
Vakıfbank       : TR75 0001 5001 5800 7325 9355 23
Ziraat bankası: TR69 0001 0019 1197 8161 7350 01