KÜLTÜR & SANAT Haber Girişi : 17 Haziran 2010 15:37

Nusaybin'de Yılsonu Sergileri ve şenlikleri

Nusaybin'de Yılsonu Sergileri ve şenlikleri
2009 2010 Eğitim öğretim yılının son haftası nedeniyle Mardinin Nusaybin ilçesinde Yıldırım İlköğretim Okulu, Kaymakamlık Gençlik Merkezi, Oğuzhan İlköğretim Okulu ve Zübeyde Hanım Ana Okulu
Abdullatif Altunkaynak - Arif Altunkaynak

2009 – 2010 Eğitim öğretim yılının son haftası nedeniyle Mardin’in Nusaybin ilçesinde Yıldırım İlköğretim Okulu, Kaymakamlık Gençlik Merkezi, Oğuzhan İlköğretim Okulu ve Zübeyde Hanım Ana Okulu yılsonu sergisi ve eğlence gecesi düzenledi.
 Zübeyde Hanım Ana Okulu bahçesinde yapılan eğlencede, öğrencilerin yıl boyunca öğrencileri oyunları sahneledi.
 Öğrencilerin gelecek sezon ilköğretime başlayacaklarını bildiren okul Müdürü Mahmut Meçin, geceye katılan velilere ve geceyi hazırlayan öğretmen ile öğrencilere teşekkür etti.
 
- Yıldırım İlköğretim Okulu Yılsonu sergisi
 Nusaybin Yıldırım ilköğretim okulu Görsel Sanatlar ve Teknoloji tasarım sergisi açtı.
Okul bahçesinde açılan Geleneksel 2. yılsonu sergisinde öğrencilerin yıl boyunca yaptığı icatlar sergilendi.
Mıknatıslı Terlik, Tezgâh Temizleme aracı, Oda içerisinde hareket kesildikten 45 dakika sonra sönen Elektrikli soba ve düdük çalan baston, öğrencilerin yaptığı başlıca buluşlar olarak sergilendi.

 
Okul Müdürü Şeyhmus İlhan, Teknoloji tasarım ve Görsel Sanatlarda öğrencilere el becerileri ve hayallerindeki icatları yapmak için imkân sağladıklarını belirterek; “ bu konularda hem idareciler olarak bizler hem de öğretmenlerimiz, öğrencilerimizin sergi için çalışmasına büyük destek veriyoruz. Ürünlerimizi sergilemek için değil, gerçekten buluş yaparak sergiliyoruz. Emeği geçen öğretmen ve öğrencileri kutlar, sergiye katılan dostlarımıza şükranlarımız sunuyoruz” dedi.
 Sergiye, Milli Eğitim Müdürü İzzettin Aydın, Mal Müdürü Hüseyin Zengin, Milli Eğitim şube Müdürü M. Najat Yıldız, okul müdürleri, öğretmenler, velililer ve öğrenciler katıldı.
 
 - Oğuzhan İlköğretim Okulu Yılsonu gecesi
 Oğuzhan İlköğretim Okulu Yılsonu Teknoloji tasarım sergisi ile okul öncesi şenliği düzenledi.
 Okul Bahçesinde yapılan şenlikte ana sınıf öğrencileri çeşitli gösteriler sunarken, 6, 7 ve 8. sınıf öğrencilerin yıl boyunca yaptığı eserler sergilendi.
Oğuzhan İlköğretim Okulu şenlik ve sergisine Milli Eğitim şube Müdürü Abdurrahim Tan, Okul Müdürü Ali Aktaş, Nusaybinim.com başyazarı Şerefhan Ciziri, Okul müdürleri, öğretmenler, veliler ve öğrenciler katıldı.
 
- Kaymakamlık Gençlik Merkezi Yılsonu tanıtım kokteyli
 Nusaybin Kaymakamlığına bağlı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma vakfı (Sydv) tarafından “Sokaktan okula okuldan hayata” adlı Sodes Projesi kapsamında yapılan gençlik merkezi ailelere yönelik yılsonu tanıtım kokteyli düzenledi.
 Aile ve öğretmenlerin birbirlerini daha iyi tanıması için böyle bir program düzenlediklerini bildiren Gençlik Merkezi sorumlusu İdil Deniz İkiz, ailelerden çocuklarıyla daha fazla ilgilenmesini istedi.
 
Kokteyl sonrası Emniyet Müdürü Abdullah Kara, Kaymakamlık Yazı İşleri Müdürü Siracettin Yenigün ve Müftü İhsan Açık, Gençlik Merkezinde gönüllü çalışan öğretmenlere teşekkür plaketi verdi. / Nusaybinim.com - Nusaybin Postası Gazetesi