KÜLTÜR & SANAT Haber Girişi : 20 Nisan 2010 08:03

Nusaybin Eğitim-sen Tiyatrosu büyük ilgi gördü

Nusaybin Eğitim-sen Tiyatrosu büyük ilgi gördü
Keske bağlı Eğitim sen temsilciliği tiyatro topluluğu tarafından hazırlanan Vazifemi yaparım Gözlerimi kaparım adlı tiyatro gösterimi sahnelendi.
Kesk’e bağlı Mardin’in Nusaybin ilçesi Eğitim ve Bilim Emekçileri sendikası (Eğitim –sen) temsilciliği tiyatro topluluğu tarafından hazırlanan “Vazifemi yaparım Gözlerimi kaparım” adlı tiyatro gösterimi sahnelendi.
 
 
Nusaybin Mitanni Kültür Merkezi Tiyatro salonunda sahnelenen Haldun Taner’in yazdığı, Eğitim-sen öğretmenlerinden Deniz Polat’ın sahnelediği “Gözlerimi kaparım vazifemi yaparım” tiyatro gösterimi Nusaybinliler tarafından büyük ilgi gördü. Yaklaşık 3 saat süren gösteri sonrası sahneye çıkan Eğitim Sen Baş temsilcisi Necdet Aslan, oyuncuları tebrik etti.
Eğitim –sen etkinliklerinin gelenekselleştiğine değinen Aslan; “sendikamız; Kültür, Sanat ve Spor başta olmak üzere birçok sosyal etkinlikler organize etmektedir. Bu yıl Tiyatro gösterimizin 6. sahnelendi. Bu etkinlikleri düzemedeki amacımız, emekçi arkadaşlarımızın sosyal aktivitelerle bir araya gelmesi, sürekli çalıştıkları iş stresinden bir nebze de olsa kurtulmalarını sağlamaktır” dedi.
 
Tiyatro gösterisi sonrası Eğitim-sen’in bu yıl organize etti Satranç ve Tavla turnuvalarında dereceye girenlere Belediye Başkanı Ayşe Gökkan, Milli Eğitim Müdürü İzzettin Aydın, Şube Müdürü İdris Akbaş, Esnaf Kefalet Kredi Kooperatifi Başkanı Zeynel Tunçalan, Ses Başkanı Sinan Aydın ile Esnaf ve Sanatkarlar odası başkanı Abdulgani Bilge tarafından plaket verildi. / Arif Altunkaynak - Nusaybinim.com