GÜNDEM Haber Girişi : 19 Ekim 2023 20:53

Nusaybin Kaymakamı Kayabaşı, Muhtarları ağırladı

Nusaybin Kaymakamı Kayabaşı, Muhtarları ağırladı

19 Ekim Muhtarlar günü münasebetiyle Nusaybin Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Ercan Kayabaşı, yemek programı düzenledi.

 

Kaymakam Kayabaşı ev sahipliğinde yapılan programa AK Parti İlçe Başkanı Mehmet Latif Özel, İlçe merkezi ve kırsal mahalle muhtarları katıldı.
Programda bir konuşma yapan Kaymakam Kayabaşı, tüm muhtarların 19 Ekim Muhtarlar Günü’nü tebrik etti.
Demokrasimizin temel taşlarından olan, yılda sadece bir gün olarak sembolik olarak kutlansa da muhtarlık müessesinin hayatımızın her alanında yılın 365 gününde aktif bir şekilde hayatımızda yer aldığını söyledi.

 

Kayabaşı konuşmasını şöyle sürdürdü;
“Nusaybin Kaymakamlığı ve Belediye Başkan Vekili olarak muhtarlarımızla çok daha fazla mesai yapma imkânımız oldu. Muhtarlarımızı sorunların tespitlerinde ve bu sorunların çözümünde yürüttüğümüz çalışmalarda her zaman yanımızda durdukları için, vatandaşlarımız ile devletimiz arasında bir köprü kurarak adeta bizim hizmet aşkımıza yoldaşlık ettiğiniz için her birinize ayrı teşekkür ediyorum. Muhtarlarımız mahallerimizde devlet olarak elimiz, dilimiz, kolumuz, kulağımız tabiri caizse bizim faaliyetlerimizin vatandaşlarımıza ulaştırılması, vatandaşlarımızın taleplerinin ilgili makama iletilmesi konusunda çok ama çok önemli bir vazife görüyorlar. Bu vesileyle tüm muhtarlarımıza aileleri ile sıhhatli bir ömür, ebediyete irtihal eden muhtarlarımıza rahmet ediliyorum” ifadeleri kullandı.


Konuşmasında yapılan hizmetler hakkında da açıklamalarda bulunan Kaymakam Kayabaşı, ilçe merkezi ve kırsal mahalle ayırımı yapmadan iki yıl içerisinde yarım milyondan fazla metrekare parke taşı, 60 dönümden fazla yeşil alan, çevre düzenlemeleri, yeni cadde ve sokaklar, Halı Sahaları, Havuz ve Stadyum yenileme gibi çalışmaları yaptıklarını söyledi. Bunların birçoğunun prestij projeler olduğunu kaydeden Sayın Kaymakamımız, hizmetlerimizin hemşehrilerimize hayırlı ve uğurlu olması temennilerinde bulundu.