EĞİTİM Haber Girişi : 03 Eylül 2023 11:55

Nusaybin MYO, YKS yerleştirme puanına göre Türkiye’de sayılı Üniversiteler arasında yer aldı

Nusaybin MYO, YKS yerleştirme puanına göre Türkiye’de sayılı Üniversiteler arasında yer aldı

Mardin Artuklu Üniversitesine bağlı Nusaybin Neriman ve Celal Özel Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Ömer Fazıl Emek, Üniversite yerleştirme puanlarına göre Türkiye’de sayılı Üniversiteler arasında yer aldığını açıkladı.

 

Emek tarafından yapılan açıklamada;
“2023-2024 Eğitim-Öğretim yılı için Nusaybin Neriman ve Celal Özel Meslek Yüksekokulu'nun Dış Ticaret ve Uygulamalı İngilizce ve Çevirmenlik bölümlerine yerleşen sevgili öğrencilerimizi tebrik ediyorum.   

 

Tüm üniversiteler arasında bölümlerimizin tercih edilme sırası dikkat çekmektedir. Uygulamalı İngilizce ve Çevirmenlik bölümümüz 12 üniversite arasında 1. sırada, Dış Ticaret bölümümüz ise 86 üniversite arasında 41. sırada yerini almıştır. 

2013 yılından itibaren Dış Ticaret ve Uygulamalı İngilizce ve Çevirmenlik bölümleri ile eğitim-öğretim hayatına devam eden Nusaybin Neriman ve Celal Özel Meslek Yüksekokulumuz, yeterli düzeyde dersliklerin aynı zamanda kütüphane, kafeterya, yemekhane ve içinde çeşitli sportif alanlarının da bulunduğu yaklaşık 25 dönümlük açık alan bahçesi ile son derece modern standartlara sahiptir. Fiziki şartların yanında her iki bölümde de alanında uzman ve nitelikli akademisyenlerimiz, geleceği imar edecek öğrencilerimize gerekli eğitimi sunmaktadır. 2 yılın sonunda mezun olan öğrencilerimiz, gerek kamu gerekse özel sektörde istihdam edilme imkânlarına sahip olacaklardır. Eğitimlerine devam etmek isteyenler ise ön lisans mezuniyetlerinin ardından 4 yıllık bölümlere dikey geçiş yaparak lisans bölümünde okuma fırsatı yakalayabileceklerdir.    

 

Okulumuzu ön sıralarda tercih edilme seviyesine eriştiren başta Mardin Artuklu Üniversitesi Rektörümüz Prof. Dr. İbrahim Özcoşar'a, güzide okulumuzun yapılmasına vesile olan Nusaybin Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Ömer Özel'e, özveri ile çalışan tüm akademik ve idari personellerimize teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.