EĞİTİM Haber Girişi : 03 Mart 2023 15:48

Nusaybin Neriman ve Celal Özel MYO Müdürlüğüne Ömer Fazıl Emek atandı

Nusaybin Neriman ve Celal Özel MYO Müdürlüğüne Ömer Fazıl Emek atandı
Nusaybin Neriman ve Celal Özel Meslek Yüksekokulu Müdürlüğüne Dr. Öğr. Üyesi Ömer Fazıl Emek atandı.

Nusaybin Neriman ve Celal Özel Meslek Yüksekokulu Müdürlüğüne Dr. Öğr. Üyesi Ömer Fazıl Emek atandı.

 

Nusaybin Neriman ve Celal Özel Meslek Yüksekokulu Müdürlüğü yapan ve Yüksekokulun Mardin'den Nusaybin'e geçiş sürecinde başarı ile görev yapan Doç. Dr. Ahmet Gemi’nin Diyarbakır Dicle Üniversitesine geçmesi ile yerine okulun akademisyenlerinden Dr. Öğr. Üyesi Ömer Fazıl Emek atanarak görevine başladı.

 

Nusaybin Meslek Yüksekokulunun kuruluşan bu yana akademik ve idari görevler yürüten Emek, hedeflerinin Mardin Artuklu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Özcoşar'ın da desteğiyle yeni bölümler ve programlar kazandırmak olduğunu bildirdi.

 

Emek; "Nusaybin Meslek Yüksekokulu, 2013 yılından itibaren Dış Ticaret ve Uygulamalı İngilizce ve Çevirmenlik bölümleri ile eğitim-öğretim faaliyeti yürütmüş, bu bölümlerden pek çok öğrenci mezun etmiştir. 2022-2023 eğitim-öğretim döneminde kendi binası olan Neriman ve Celal Özel Nusaybin Meslek Yüksekokuluna taşınmıştır. Bundan sonraki temel amacımız, mevcut bölümlere ek olarak yeni bölüm ve programlar açarak Nusaybin ilçemize nitelikli ve eğitimli insan kaynağı sağlamaktır" ifadelerini kullandı.

 

-Dr. Öğr. Üyesi Ömer Fazıl Emek kimdir?

Erzurum doğumlu olan Dr. Öğr. Üyesi Ömer Fazıl Emek, lisans eğitimini 2007 yılında Konya Selçuk Üniversitesi iktisat bölümünde tamamlamıştır. Lisans mezuniyetinin ardından Türkiye’nin farklı illerinde bankacılık ve finans kuruluşlarında çalışmış, 2013 yılında Mardin Artuklu Üniversitesi Nusaybin Meslek Yüksekokulu Dış Ticaret programına Öğretim Görevlisi olarak atanmıştır. 10 yılı aşkın bir süredir bu programda ve Mardin Artuklu Üniversitesi İ.İ.B.F. iktisat bölümünde çeşitli dersler vermekte, idari görevler yürütmektedir. 2016 yılında Atatürk Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü iktisat politikası anabilim dalında yüksek lisans, 2020 yılında ise İstanbul Üniversitesi İktisat bilim dalında doktora derecelerini almış olan Dr. Öğr. Üyesi Ömer Fazıl Emek, alanında ulusal ve ulaslararası bilimsel çalışmaları mevcuttur.