SAĞLIK Haber Girişi : 13 Nisan 2010 09:56

Sağlık - sen'den Değerlendirme Toplantısı

Sağlık - sen'den Değerlendirme Toplantısı
Memur sene bağlı Sağlık sen Mardin il ve Nusaybin ilçe yöneticileri ile üyeleri biraya gelerek değerlendirme toplantısı yaptı.
Memur –sen’e bağlı Sağlık – sen Mardin il ve Nusaybin ilçe yöneticileri ile üyeleri biraya gelerek değerlendirme toplantısı yaptı. Sağlık – sen Mardin şube başkanı Mustafa Akbaş, Sözleşmeli personelin kadroya geçirilmesi için büyük çaba gösterdiklerini bildirdi.
 Nusaybin Yahya Usta Restauranta yapılan toplantıya Sağlık – sen Mardin şube başkanı Mustafa Akbaş, Nusaybin Temsilcisi Fahri Ağcan, Sendika yöneticileri ve üyeler katıldı.
Gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunan Sağlık – sen Şube başkanı Akbaş, dünyayla birlikte Türkiye’nin de hızla değiştiğini, sivilleştiğini ve demokratikleşme yönünde hızlı adımlar atıldığını kaydetti.
 Dün kapalı kapılar ardında konuşmaya çekindiğimiz birçok konu bugün meydanlarda konuşulur hale geldiğimizi de belirten Akbaş konuşmasını şöyle sürdürdü;
“Ancak bu değişimin yanında hala statükonun devam etmesini isteyen kesimler bulunmaktadır. Sorundan nemalan anlayışlar mevcuttur. Sizler bu kesimleri çok iyi bilmektesiniz. Değişim ve dönüşüme ayak uyduramayanların yok olması kaçınılmazdır. Ülkemizde yaşanan süreçte millete rağmen millet adına kimlerin nasıl oyunlar oynadığına şahitlik etmekteyiz. Süreci dikkatli takip etmemiz gerekir. Bugün görüşülmekte olan anayasa paketinin kısmı değişiklikte olsa önemsiyoruz. Memurlara toplu sözleşme hakkının verilmesi eksik de olsa önemsiyoruz”.
Türkiye de yüz bine aşkın, Mardin’de dokuz yüz ve Nusaybin’de de yüze aşkın üyeleriyle Sağlık Hizmet kolunda yetkili sendikanın kendilerini olduğunu hatırlatan Sağlık – sen şube başkanı Akbaş, yetkili olmak, sağlık çalışanları adına hak ve menfaatlerini savunmak acısından çok önemli olduğunu söyledi.
 Sağlık dönüşüm çerçevesinde hastaların memnuniyetinin her geçen gün arttığına da değinen Akbaş; “ters orantıda Sağlık çalışanların iş yükü aynı oranda artmıştır. Hastane birlikleri yasa tasarısının bu hali ile tasarıya karşı olduğumuzu ifade etmek isterim. Sendika olarak yaptığımız çalışmalardan biri Sözleşmeli personelin kadroya geçirilmesidir” şeklinde konuşmasını bitirdi. 
 Sağlık çalışanların sorunlarını dile getirmesiyle toplantı sona erdi. / Arif Altunkaynak - Nusaybinim.com