SPOR Haber Girişi : 16 Eylül 2023 09:42

Sporseverlere Müjde! Nusaybin Stadyumuna 500 kişilik yeni tribün yapılacak

Sporseverlere Müjde! Nusaybin Stadyumuna 500 kişilik yeni tribün yapılacak

Mardin Valisi Vali ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Tuncay Akkoyun Nusaybinli Vatandaşların Taleplerini Gençlik ve Spor Bakanlığa İletti, Bakanlık Ek Ödenek için onay verdi.

 

Nusaybin ilçesindeki ziyareti esnasında; yatırım ve projeleri inceleyen, vatandaşlardan gelen talepleri yerinde tespit eden Vali ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Tuncay Akkoyun , vatandaşın ek tribün talebini, sahaların bakım ve onarım ihtiyacını hızlı bir şekilde Gençlik ve Spor Bakanlığına iletti. Bakanlık ek ödenek için onay verdi.

 

Gençlik ve Spor Bakanlığı, ek ödenek talebinin olumlu sonuçlanmasını memnuniyetle karşıladıklarını dile getiren Vali Akkoyun: "FRITT II Projesi kapsamında Nusaybin İlçemize kazandırılan Sentetik Çim Yüzeyli Futbol safhasına ek olarak İlçemizin nüfus yoğunluğu ve Sporcu potansiyeli dikkate alınarak, Gençlik ve Spor Bakanlığımızın destekleriyle 500 seyirci kapasiteli ek trübün, Açık (Basketbol, Voleybol, Kort Tenisi) sahalarının bakım onarımı ile İhate duvarının yapım işi için ek ödenek talebimiz olumlu sonuçlanmıştır. Bakanlık tarafından onaylanan desteklerle, spor tesislerimizin daha modern ve kullanışlı hale gelmesini sağlayacağız." dedi

 

Bu çerçevede, ek trübün inşaatı, açık voleybol sahası, kort tenisi sahalarının bakım onarımı ve İhate duvarı yapımı için gerekli ödenekler tahsis edilerek, gençlerin ve spor tutkunlarının daha iyi koşullarda spor yapmalarına olanak tanınacak ve bölgemizdeki spor faaliyetleri desteklenecektir.

 

Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın bu destekleri sayesinde sporun yaygınlaştırılması ve gençlerimizin sağlıklı bir yaşam tarzı benimsemeleri için önemli bir adım atıldığını ifade eden Vali Akkoyun, "Sporun toplumumuz için ne kadar önemli olduğunun farkındayız. Nusaybinli Gençlerimizin daha Modern ve nezih bir ortamda Spor yapmalarını sağlamak amacıyla Spor yatırımlarımız devam edecektir. Tüm Gençlerinize hayırlı olsun. Sporcularımızın her zaman yanındayız. Sporcularımıza başarılar dileriz." İfadelerini kullandı.