GÜNDEM Haber Girişi : 20 Aralık 2023 14:40

SYDV Mütevelli Heyetinde Muhtarlar Ay ve Konak tüm muhtarların oyuyla seçildi

SYDV Mütevelli Heyetinde Muhtarlar Ay ve Konak tüm muhtarların oyuyla seçildi

Nusaybin'de Kaymakamlığına bağlı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) bünyesinde 2024 yılında görev alacak muhtarlar mütevelli heyeti seçimi yapıldı. Seçimde tüm muhtarların oyunu alan Mehmet Emin Ay ve Ekrem Konak yeniden seçildi.


Nusaybin Kaymakamlığı toplantı salonunda yapılan seçim öncesi SYDV seçimi hakkında muhtarlara bilgi verildi.

 

Daha sonra SYDV daimi üyelerinden oluşan Kurum Müdürleri gözetiminde seçim yapıldı. İlçe merkezi ve kırsal mahallelerde tüm muhtarların oyunu alan Dicle Mahallesi Muhtarı Mehmet Emin Ay ve Açıkköy Mahallesi Muhtarı Ekrem Konak seçildi. SYDV Mütevelli Heyetinde muhtarlar Mehmet Emin Ay ve Ekran Konak muhtarları temsil etme hakkı kazandı.

 

Mütevelli heyeti seçim sonuçlarına göre Dicle Mahallesi Muhtarı Mehmet Emin Ay'ın 23 yıldır üst üste kesintisiz bir şekilde muhtarlar tarafından seçildiği belirtildi.

 

- AY VE KONAK MUHTARLARA TEŞEKKÜR ETTİ
Öte yanda seçim sonrası Muhtarlar Mehmet Emin Ay ve Ekrem Konak, kendilerini oy birliği ile seçen tüm muhtarlara teşekkür etti. Nusaybin'deki tüm muhtarların desteğiyle seçildiklerini belirten Ay ve Konak; "Bugün yapılan seçimde bizlere güvenerek tekrar seçen muhtarlarımıza çok teşekkür ediyoruz. Görevimizi layıkıyla yerine getirmek için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz. Seçimimiz hayırlı ve uğurlu olsun" ifadelerini kullandılar.