EĞİTİM Haber Girişi : 08 Aralık 2022 16:22

Uğur Kabul Sınavı 7-8 Ocak’ta gerçekleştirilecek

Uğur Kabul Sınavı 7-8 Ocak’ta gerçekleştirilecek

Öğrencilerin, Türkiye geneli başarı düzeylerini ölçmelerine imkan tanıyan, sınav becerileri konusunda yetkinliklerini görebilecekleri ve Nusaybin Uğur Lisesi ve Nusaybin Uğur Kurs Merkezinde burs olanağı sağlayacak Uğur Kabul Sınavı, 7-8 Ocak 2023 tarihlerinde gerçekleştirilecek. 

 

Eğitimde ve sınavlara hazırlıkta 55 yıllık deneyimle öğrencilerini başarıyla geleceğe hazırlayan Uğur Okulları’nın her yıl düzenlediği Uğur Kabul Sınavı (UKS) Türkiye genelinde 7-8 Ocak 2023 tarihlerinde gerçekleştirilecek. Sınav Türkiye genelinde tüm öğrencilerin yüzdelik dilimlerini görmelerine, eksiklerini tespit ederek kendilerini geliştirmelerine katkı sağlayacak. 

 

- YÜZDE 100’E VARAN EĞİTİM BURSU ŞANSI 
Nusaybin’ de Sınava katılan öğrenciler başarı oranlarına göre yüzde 100’e varan eğitim bursu kazanma şansı yakalayacak. Türkiye genelinde, 5,6,7,8,9,10 ve 11’inci sınıf öğrencilerine yönelik düzenlenecek Uğur Kabul Sınavı sonuçlarına göre öğrenciler, sınava girdikleri yüzdeliğe göre burs kontenjanı kapsamında burslu okuma şansı elde edecek. 

 

- 1 SINAV 2 KARNE 
Uğur Kabul Sınavı’na katılan öğrenciler, sınav sonuçlarını 2 karne ile değerlendirme imkanı bulacak. Öğrencilere; Türkiye geneli akademik sıralamalarını görebilecekleri Sınav Sonuç Karnesi ile birlikte Sınava Yönelik Akademik Beceriler Karnesi verilecek. Bu karnede; Bilgiyi Kullanma Becerisi, Strateji Becerileri, Okuduğunu Anlama Becerisi, Grafik Yorumlama Becerisi, Planlama Becerisi, Disiplinlerarası Etkileşim Kurma Becerisi, Farklı Yorumlama ve Düşünme Becerisi olmak üzere 7 başlıkta yapılacak ölçümlemeler ile öğrenciler sınav becerilerine yönelik performanslarını ve geliştirilebilir alanlarını görebilecek.

 

Öğrencilerin akademik başarılarını sınavlara da yansıttığını söyleyen Nusaybin Uğur Eğitim Kurumları Kurucusu İbrahim Kaya "55 yıllık deneyimin verdiği güçle Türkiye’nin 55 ilinde 116 okulumuz ve 141 kursumuzda 110 bin öğrencimizle eğitim serüvenimizi sürdürüyoruz. Öğrencilerimiz emeklerinin karşılığını sınavlarda elde ettikleri derecelerle alıyorlar. 2022 Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nda (YKS) öğrencilerimiz ilk 100’de 21, ilk 500’de 74, ilk 1000’de 141 derece elde etti. Liselere Geçiş Sistemi (LGS) Sınavında ise 4 öğrencimiz Türkiye birincisi oldu. Nusaybin Uğur Okulları olarak her yıl düzenlediğimiz Uğur Kabul Sınavımız da YKS ve LGS’nin bir provası niteliğinde. Türkiye genelinde gerçekleştirdiğimiz Uğur Kabul Sınavı’na Uğurlu öğrencilerimizin yanı sıra Türkiye genelindeki tüm öğrenciler katılabiliyor. Öğrenciler, sınavdan aldıkları puana göre hem eksiklerini görme şansı buluyor ve Türkiye genelinde kendi akademik düzeyini değerlendirebiliyor. Ayrıca sınava katıldığı okuldan sınav sonuç karnelerini alan tüm öğrencilere dijital eğitim platformu Metodbox’a 2 ay süreyle erişim hakkı veriyoruz” dedi. 

 

BAŞVURULAR 6 OCAK’TA SONA ERİYOR
UKS’ye başvurular 6 Ocak tarihinde sona erecek. Başvurular Nusaybin Uğur Lisesinden, Nusaybin Uğur Kurs Merkezinden,  5,6,7.9.10 ve 11.Sınıflar www.ugurkurs.com.tr/uks  ve 8.Sınıf Öğrencileri www.ugurokullari.k12.tr/uks  web sitesi üzerinden ,  444 4 845 numaralı Çağrı Merkezi aracılığıyla yapılacak.