MARDİN Haber Girişi : 15 Eylül 2022 11:59

Uzun yıllar Nusaybin'de görev yapan Abdulselam Demir, Eğitim Bir Sen il başkanı oldu

Uzun yıllar Nusaybin'de görev yapan Abdulselam Demir, Eğitim Bir Sen il başkanı oldu
Uzun yıllar Nusaybin'de eğitimci ve sendika görevlerinde bulunan Abdulselam Demir Eğitim Bir Sen il Başkanı oldu.

Uzun yıllar Nusaybin'de eğitimci ve sendika görevlerinde bulunan Abdulselam Demir Eğitim Bir Sen il Başkanı oldu.


Mardin İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı olarak asaleten atanmasından dolayı sendikadaki görevinden ayrılan Memur-Sen İl Başkanı ve Eğitim-Bir-Sen Şube Başkanı Eyyüp Değer'in yerine Abdulselam Demir görevlendirildi.

 

Mardin Eğitim-Bir-Sen Şube Başkanlığının sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda görev değişikliğine yer verildi.

 

Mardin Eğitim-Bir-Sen Şube Başkanlığına ait twitter hesabından atılan twitlerde şu ifadelere yer verildi:

 

"Şube başkanımız Eyyüp Değer, başka bir göreve atanması sebebiyle 10 yıldır sürdürdüğü Mardin Eğitim-Bir-Sen Başkanlığı ve Memur-sen Mardin İl Başkanlığından ayrılmıştır. Yönetim kurulu kararı ile şube başkanlığına Abdulselam Demir görevlendirilmiştir. Sayın Eyyüp Değer'e yaptığı hizmetlerinden dolayı teşekkür ediyor, yeni göreve başlayan Abdulselam Demir başkanımıza başarılar diliyoruz. Bu görev değişiklikleri camiamıza hayırlı olsun."ifadelerine yer verildi.

 

Bu arada Abdulselam Demir daha önce yaptığı açıklama ile 22 Ekim 2022 tarihinde düzenlenecek olan Eğitim-Bir-Sen 7. Olağan Genel Kongresine de aday olduğunu bildirmişti.

 

Abdulselam Demir kimdir?

1977 doğumlu olan Abdulselam Demir ilkokulu kendi köyünde, ortaokulu İdil İlçesinde, liseyi ise Midyat Lisesi´nde tamamladı.

2001 yılında Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Sosyoloji bölümünden mezun olan Demir, Nusaybin'de 4 sene Sınıf Öğretmenliği yaptıktan sonra alan değişikliği ile Felsefe Bölüm Öğretmenliğine atandı.

Nusaybin Atatürk Lisesi, Nusaybin Girmeli Çok Programlı Lisesi ve Mardin Artuklu Sosyal Bilimler Lisesinde okul müdürlüğü görevini yapan Demir, bu okullarda hayata geçirdiği başarılı uygulamalarla gündeme geldi.

Eğitim kalitesinin artırılması, okul-veli işbirliğini artırma, okulu donatma, kütüphane ve yatılı öğrencilere yönelik sayısız projede yer alan Demir halen Yeşilli İmam-Hatip Lisesinde okul müdürü olarak görev yapmaktadır.

Üniversite yıllarından bugünlere çeşitli sivil toplum örgütlerinde aktif olarak görev yapan Demir, sendikacı kimliği ile ön plana çıkmaktadır.


Gönüllü teşekküllerde de bir çok çalışmaya imza atan Demir, Memur-Sen başta olmak üzere birbirinden farklı STK'larda görev aldı.

Demir evli ve 5 çocuk babasıdır.