GÜNDEM Haber Girişi : 18 Mart 2023 23:37

Vali Demirtaş, Nusaybin'de Alika Derneği, Fen Lisesi ve Depremzedeleri ziyaret etti

Vali Demirtaş, Nusaybin'de Alika Derneği, Fen Lisesi ve Depremzedeleri ziyaret etti
Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mahmut Demirtaş, Nusaybin ziyaretinde Alika Derneği ve Afetzedeleri ziyaret etti, yapılan çalışmaları inceledi.

Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mahmut Demirtaş, Nusaybin ziyaretinde Alika Derneği, Seyit Mustafa Çelik Fen Lisesi binası ve afetzedeleri ziyaret etti, yapılan çalışmaları inceledi.

 

Nusaybin'e gelen Vali Demirtaş, Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Ercan Kayabaşı, İlçe Jandarma Komutanı Jandarma Yarbay Mustafa Gezer, Emniyet Müdürü Erhan Koç, AK Parti İlçe Başkanı Mehmet Latif Özel ve kurum müdürleri tarafından karşılandı.

 

Merkez üssü Kahramanmaraş'ın Pazarcık ilçesinde meydana gelen deprem sonrası Hatay ve Adıyaman'dan ilçemize gelen iki afetzede aileyi ziyaret eden Vali Demirtaş, ailelere geçmiş olsun dileklerinde bulundu.

 

Kendisinin de Gaziantep'in Nurdağı ilçesinde Koordinatör Vali olarak görev yaptığını hatırlatan Vali Demirtaş; "Çok büyük bir afet yaşadık. Allah bir daha böyle bir acı yaşatmasın" dedi.

 

Mardin ve ilçelerinde misafir edilen depremzede vatandaşların her türlü ihtiyacını karşıladıklarını ifade eden Vali Demirtaş daha Nusaybin'deki depremzede aileler hakkında Kaymakam Kayabaşı'ndan bilgi aldı.

 

Depremzede aileler ziyaretinden sonra Alika Aşireti Sosyal Yardımlaşma, Dayanışma ve Kültür Derneği’ni (Alika Aşireti) ziyaret eden Vali Demirtaş ve beraberindekiler, Alika Aşireti Başkanı Rıdvam Zan ve Alika Derneği ileri gelenleri tarafından karşılandı.

 

Vali Demirtaş ve Kaymakam Kayabaşı bir süre Alika Aşiretinde vatandaşlarla hasbihal etti.

 

Buradaki ziyaretinden sonra Okullar Bölgesinde hayırsever Çelik ailesi tarafından inşa edilen Seyit Mustafa Çelik Fen Lisesi inşaatında incelemelerde bulunan Vali Demirtaş, çalışmalar hakkında İlçe Milli Eğitim Müdürü Ümit Çetin ve Çelik Ailesi yetkililerinden bilgi aldı.

 

Mardin Valisi Mahmut Demirtaş, son olarak Fırat Mahallesini ziyaret etti. Burada Nusaybin Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü tarafından yapılan parke taşı çalışmalarında denetimlerde bulunarak çalışmalar hakkında Kaymaka Kayabaşı'ndan bilgi aldı. Nusaybin'de devam eden çalışmalar hakkında Vali Demirtaş'a bilgi veren Kaymakam Kayabaşı, ilçede yol sorunu bırakmayacakları sözünü verdiklerini, kendilerine her türlü desteği verdiği için Vali Demirtaş'a teşekkür etti.

 

Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mahmut Demirtaş daha sonra ilçeden ayrıldı.