RESMİ İLANLAR Haber Girişi : 27 Haziran 2023 18:16

Vali Mahmut Demirtaş’ın Kurban Bayramı Mesajı

Vali Mahmut Demirtaş’ın Kurban Bayramı Mesajı
Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mahmut Demirtaş, Kurban Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı.

Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mahmut Demirtaş, Kurban Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı.

 

Vali Demirtaş mesajında; 

"Toplumsal birlikteliğimizi sağlayan bayramlar; sevginin, şefkatin, vefanın, merhametin dayanışmanın doruk noktasına ulaştığı birlik ve beraberlik duygularının yoğunlaştığı, sevinç, neşe ve coşkunun buluştuğu, karşılıklı sevgi ve saygının perçinlendiği, insanların birbirleriyle olan dargınlıklarını unuttukları, barıştıkları ve kardeşçe kucaklaştıkları, milli, manevi ve dini duyguların sevgi ve barışla harmanlandığı “millet olma şuurunun” kuvvetlendiği çok önemli ve özel günlerdir.

Kurban ibadetinin ihtiyaç sahibi kimselere ulaşmak ve sahip olduğumuz nimetleri başkalarıyla paylaşabilmekle gerçekleşeceğinden hareketle bu kutsal günlerin, milletimizin yüreğine huzur vereceğine, toplumsal dayanışmamızı ve kardeşlik duygularımızı pekiştireceğine olan inancım tamdır. 

Millet olarak birlik, beraberlik ve kardeşlik duyguları içinde idrak ettiğimiz bayram sevinci ve coşkusuyla, sağlık, esenlik içerisinde daha nice bayramlara ulaşmamızı, kesilen kurbanların ve edilen duaların kabulünü Yüce Allah'tan diliyorum. 

Bu duygu ve düşüncelerle, vatanımız ve milletimiz uğruna canlarını feda eden aziz şehitlerimize Allahtan rahmet, aileleri ve yakınlarına başsağlığı ve sabırlar diliyorum. Kahraman gazilerimize minnet ve şükran duygularımı ifade ediyorum. 

İlimizde Kurban Bayramı’nın rahat ve huzur içinde geçmesi için gerekli tüm önlemlerin alındığını da hatırlatırken vatandaşlarımızın kesecekleri kurbanların kabul olmasını, bu güzel bayram günlerinin sevinçlere, mutluluklara vesile olmasını diliyorum. Mardinli hemşehrilerimin ve tüm İslam aleminin Kurban Bayramı’nı en kalbi duygularımla kutluyorum" ifadelerini kullandı.