KÜLTÜR & SANAT Haber Girişi : 21 Kasım 2021 19:18

Yazar Emine Şenlikoğlu Nusaybin'de konferans verdi

Yazar Emine Şenlikoğlu Nusaybin'de konferans verdi
Eğitim Bir Sen Nusaybin Temsilciliği tarafından, Yazar Emine Şenlikoğlu’nun katılımıyla, “Çağ Bizden Ne Bekliyor” adlı konferans gerçekleştirildi
Eğitim Bir Sen Nusaybin Temsilciliği tarafından, Yazar Emine Şenlikoğlu’nun katılımıyla, “Çağ Bizden Ne Bekliyor” adlı konferans gerçekleştirildi.
 
Halk Eğitimi Merkezinde düzenlenen konferans, Eğitim Bir Sen ilçe kadın kolları başkan yardımcısı Neslihan Kiracı'nın açılış konuşmalarıyla başladı.
 
Emine Şenlikoğlu gibi gönül dünyamızı aydınlatan değerli bir insan ve yazarı Nusaybin'de ağırlamanın mutluluğunu yaşadıklarını belirten Kiracı, selamlama konuşması gerçekleştirdi.
 
Daha sonra Yazar Emine Şenlikoğlu "Çağ Bizden Ne Bekliyor” adlı konulu konuşmasını yaptı.
Yaşamından anekdotları aktardığı konuşmasında hurafelerden arınmış İslam inancının önemine değinen Şenlikoğlu, İslam düşmanlarının Müslümanlar üzerinde oyunlar oynadığını, özellikle psikolojik savaş tekniklerini çok iyi kullandıklarına dikkat çekti.
 
 
Bundan 50 yıl önce de deizm yani dinsizliğin daha fazla olduğunu ancak dile getirilmediğini belirten Şenlikoğlu, “Bir çok İslam ülkesi bu oyunların, bu ablukanın altında olduklarının farkında değil. Bunu değiştirmek bizim elimizde. Çağ bizden hurafelerden arındırılmış İslam adına çok çalışmamızı istiyor. Bir zamanlar dini öğrenmeyi tehlike olarak gösterdiler. Hurafeleri dinimize soktular. Çağ bizden hurafesiz İslam’ı öğrenmemizi istiyor. Çağ bizden gerçek kadın haklarının İslam’da olduğunu göstermemizi bekliyor. İslam’la ilimin kol kola yürüdüğünü göstermemiz lazım. Çağ bizden bilinçli olarak İslam’ı kuşanmamızı bekliyor.” dedi.
 
Konferansın sonunda katılımcıların sorularını cevaplayan Emine Şenlikoğlu, kitaplarını imzalayarak vatandaşlarla sohbet etti.