KÜLTÜR & SANAT Haber Girişi : 01 Mayıs 2010 11:03

Yazarımız Ciziri, 3. Silopi Festivalinde konuşmacı olarak katılıyor

Yazarımız Ciziri, 3. Silopi Festivalinde konuşmacı olarak katılıyor
Kürt Aydın Yazar ve Nusaybinim.comun yazarı Şerefxan Ciziri, Silopi Belediyesinin düzenlediği 3. Silopi Kültür ve Sanat Festivaline konuşmacı olarak katılıyor.

Kürt Aydın – Yazar ve Nusaybinim.com’un yazarı Şerefxan Ciziri, Silopi Belediyesi’nin düzenlediği 3. Silopi Kültür ve Sanat Festivaline konuşmacı olarak katılıyor.

    Silopi Belediyesi tarafından düzenlenecek olan 3. Silopi Kültür ve Sanat Festivali, 30 Nisan ile 2 Mayıs tarihleri arasında yapılacak. 'Barış Cudi'ye Sanatın Gücüyle Gelecek' sloganıyla gerçekleştirilecek olan festival programında, kadın ve barış temaları işlenecek. 3 gün sürecek olan festival kapsamında, söyleşi, panel, tiyatro gösterimleri, konserler, fotoğraf sergileri ve belgesel gösterimleri gibi çok sayıda etniklik düzenlenecek. 1 Mayıs günü Mitanni Kültür Merkezi Genel Sanat Yönetmeni Kemal Orgun moderatörlüğünde yapılacak “Kültürel-soykırıma karşı demokratik ulusal kültürün inşası” konulu panele yazarımız Şerefxan Ciziri Konuşmacı olarak katılıyor. / Nusaybinim.com haber Servisi