KÜLTÜR & SANAT Haber Girişi : 27 Mayıs 2010 11:26

Yıldırım İlköğretim okulundan yılsonu gecesi

Yıldırım İlköğretim okulundan yılsonu gecesi
Nusaybin Yıldırım ilköğretim okulu Yılsonu gecesi düzenledi. Okul Müdürü Şeyhmus İlhan velilere hitap ederek, çocuklarımızın yapacağı her türlü etkinliğe gelerek onları desteklemeliyiz dedi.
Abdullatif Altunkaynak

Nusaybin Yıldırım ilköğretim okulu Yılsonu gecesi düzenledi.  Okul Müdürü Şeyhmus İlhan velilere hitap ederek, “çocuklarımızın yapacağı her türlü etkinliğe gelerek onları desteklemeliyiz” dedi.
                Nusaybin Halk Eğitim Merkezi salonunda yapılan yılsonu etkinliği açılış konuşmasını yapan okul Müdürü Şeyhmus İlhan, Anneler günü nü kutlayarak konuşmasına başladı.
Okul öncesi çocuğun hayatın en önemli basamaklarından birisinin terbiye olduğunu kaydeden İlhan; “Okul öncesinde çocuk, okula alışır okul kuralarını öğrenir,  plan ve programları alışkanlık haline getiriri. Bu yüzden okul öncesi okullaşmaya önem vermeliyiz ve öğrencinin katılacağı bu tür aktiviteleri destekleyerek onlara olan güvenlerin pekiştirmeliyiz. Bu anlamda okullaşmaya verdiğimiz önem için önce siz değerli velilere ve okul öncesi öğretmenlere büyük görev düşmektedir. Bu tiyatro gösterisini bizlere hazırlayan ve okul öncesinin öneminin vurgulayan minik öğrencilerimize ve emeği geçen öğretmenlere teşekkür ediyorum” dedi.

Daha sonra ana sınıf öğrencileri, hazırladıkları çeşitli oyunları sergiledi.

Geceye, okul idaresi, öğretmenler, veliler ve öğrenciler katıldı. / Nusaybinim.com - Nusaybin Postası Gazetesi