Kemal Gözü MTAL'de yıl sonu sergisi

Nusaybin Kemal Gözü Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 2018-2019 Eğitim-Öğretim Yılı, yıl sonu sergisi düzenledi.

  • 04 Mayıs 2019 12:31
  • A
  • A

Nusaybin Kemal Gözü Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 2018-2019 Eğitim-Öğretim Yılı, yıl sonu sergisi düzenledi.

Okulda yapılan serginin açılışı, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Mehmet Emin Çetin, okul müdürü Kazım Nas ve diğer okul müdürleri tarafından yapıldı.

Sergide, Çocuk Gelişimi ve Eğitimi, Hasta Yaşlı Hizmetleri, Bilişim Teknolojileri ve Moda Tasarım bölümlerinde okuyan öğrenciler tarafından yapılan eserler tanıtıldı. Okulun Çocuk Gelişimi ve Eğitimi öğretmenleri ve görevli öğrenciler tarafından sergiye katılan misafirlere yapılan proje ve ürünlerin tanıtımı yapıldı.

Sergide ayrıca Hasta Yaşlı Hizmetleri alam öğrencileri tarafından alan tanıtımı yapıldıktan sonra gelen misafirlere tansiyon ve şeker ölçümü, Moda Tasarım öğretmeni ve öğrencileri tarafından Moda Tasarım ile ilgili yapılan ürünlerin tanıtımı, Bilişim Teknolojileri öğretmeni ve öğrencileri de yıl içinde web tasarım ve programlama dalında yapılan uygulamaları ve donanımsal olarak bilgisayar parçaların tanıtımını yaptı.

Sergilerde Çocuk Gelişimi ve Eğitim Alanı için 45 öğrenci, Hasta Yaşlı Hizmetleri Alanı için 20, Bilişim Teknolojileri Alanı için 4 ve Moda Tasarım alanı için 11 öğrenci görevlendirildiği belirtildi.