• belediye evde kal
  • acar motor

MARSU kendi caddesindeki su arızasına bile müdahale etmiyor

Nusaybin ilçe merkezinde birçok cadde ve sokakta meydana gelen su arızaları nedeniyle su birikintileri oluştu. MARSU kendi sokağındaki arızaya bile müdahale etmiyor.

  • 09 Şubat 2020 23:16
  • A
  • A

Nusaybin ilçe merkezinde birçok cadde ve sokakta meydana gelen su arızaları nedeniyle su birikintileri oluştu. MARSU kendi sokağındaki arızaya bile müdahale etmiyor.

 

Nusaybin'de yeniden yapılan su alt yapısı sonrası ilçe merkezinde birçok bölgede arızalar oluşuyor. Asfalt ve parke taşlarının altında patlayan su hattı, kısa sürede etrafına zarar vererek su birikintilerin oluşmasına sebep oluyor. Boşa akan su israfının yanında sokak ve caddelerde meydana gelen arızalara zamanında müdahale edilememesi nedeniyle milli servet heba oluyor.

 

Yeşilken Mahallesi Santral Sokak üzerinde yaklaşık bir aydır meydana geldiği bildirilen su arızası sonrası vatandaşlar Mardin Büyükşehir Belediyesine bağlı MARSU Nusaybin şubesine dilekçe vermelerine rağmen onarım yapılmadığını ileri sürdü. Selahaddin Eyyubi Mahallesi PTT ve Mektep sokak üzerinde meydana gelen su hattı arızaları sonrası parke taşları arasından fışkıran içme suyu, sokakların kullanılmaz hale gelmesine sebep oldu.

 

Öte yanda ilçedeki Mardin Büyükşehir Belediyesi İlçe Temsilciliği, İtfaiye ve MARSU İlçe şubesi güzergahında bulunan Lozan Caddesi Mitanni Kültür Merkezi yakınlarındaki Belediyeye ait pazarın önünde meydana gelen su arızasına günlerdir hiç bir müdahale yapılamadığı iddia ediliyor.

 

Su arızaları nedeniyle sokak ve caddelerde de bozulmaların meydana geldiği ifade vatandaşlar, sorunların çözümü için hiç bir muhatap bulamadıklarını bildiriyor.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.