Müzisyen ve Sanatçılar tarafından MÜSED ve MÜZSED kuruldu

KÜLTÜR & SANAT Haber Girişi : 22 Şubat 2021 13:33
Bölgede faaliyet gösteren Müzisyen, Sanatçı ve müzik sanat çalışanlarını bir çatı altında toplama, yardımlaşma ve dayanışma amaçlı oluşumuna gitti. 

Bölgede faaliyet gösteren Müzisyen, Sanatçı ve müzik sanat çalışanlarını bir çatı altında toplama, yardımlaşma ve dayanışma amaçlı oluşumuna gitti. 

 

Mardin Merkezde kurulan Müzisyenler Sanatçılar ve Eğitimciler Derneği (MÜSED) ile Nusaybin'de Müzisyenler Sanatçılar ve Eğitim Derneği  (MÜZSED) faaliyetlerine başlayarak çalışma birliği oluşturdu.

 

Ortak amaçlarının dayanışma ve yardımlaşmayı güçlendirecek bir faaliyet sergileyeceklerini açıklayan Dernek Yönetim Kurulu Üyeleri, Müzisyen ve Sanatçılar için gerekli tüm faaliyetlerde bulunmayı, Müzisyen ve sanatçılara uygun ortam ve çalışma olanaklarını sağlamayı, Gerekli görüldüğünde, eğitim çalışmalarıyla destek olmayı, Müzisyen ve Sanatçının fiil ehliyetine sahip olmasını sağlamayı, Yurt içi ve Yurtdışında temsilcilik ve şubeler oluşturarak üyelerin çalışma alanlarını genişletmeyi, Projeler üretip, üyelere bu projeler aracılığıyla maddi ve manevi destek olmayı ve çalışmalarını zenginleştirmeyi amaç edindiklerini belirtti.

 

Müzisyen ve sanatçıları MÜSED ve MÜZSED’e kayıt olmaya davet eden Yönetim Kurulu, üye olmanın, gelecek dönemler için yapılan iş bakımından her yönüyle avantajlı olmakla eş değer olduğunu, birlik ve beraberliğin, dayanışma ve yardımlaşmayı güçlendireceğini açıklamalarına ekledi.

 

Müzisyen ve Sanatçılar, Mardin MÜSED 05077317146 telefon numarası, Nusaybin MÜZSED ise 05427430121 telefon numarasından ulaşabilecekleri ifade edildi.